Члени незаконних збройних формувань всіляко нехтують мирними домовленостями. Про це голова Донецької облдержадміністрації Олександр Кіхтенко розповів постійному координатору системи ООН в Україні Нілу Вокеру, повідомляє прес-служба ОДА.

Він підкреслив, що українська сторона не відкриває вогонь, а змушена лише оборонятися, в той же час НЗФ всіляко нехтують мирними домовленостями.

«Вони виїжджають на передову, спокійно прицілюються і розстрілюють наші позиції», - сказав губернатор.

На його думку, люди, які назвали себе урядом у Донецьку, не в змозі контролювати ситуацію - у них немає для цього ні знань, ні вмінь, ні ресурсів.

Глава регіону окремо наголосив на ролі сусідньої держави в ескалації донбаського конфлікту, підкресливши, що Україна має незаперечні факти найактивнішої участі в цьому Росії.

«Десятки, сотні танків, артилерійських систем, тисячі одиниць зброї, боєприпасів сьогодні завозяться на територію Донбасу через відкриті кордони з Росією. Цією зброєю вбивають мирних жителів», - розповів Кіхтенко.

Він підкреслив, що сьогодні дуже важлива роль провідних країн і міжнародних організацій у встановленні миру на сході України.

Як раніше повідомляв ForUm, 5 вересня в Мінську на переговорах Контактної групи між представниками України, Росії, самопроголошених ДНР та ЛНР за участю ОБСЄ підписано протокол про припинення вогню на Донбасі з 18:00 5 вересня.

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ констатує наявність конвоїв важких озброєнь та танків без розпізнавальних знаків на підконтрольній ДНР території.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом