Краснодарський арбітраж 29 вересня розглянув заяву ТОВ «Межиріччя» про банкрутство «Тоннельдорстроя».

Кредитор, борг перед яким становить 14 млн руб, просив ввести спостереження, але оскільки ще на початку вересня єдиний власник «Тоннельдорстроя» (Кубанська фінансова компанія) вирішив його ліквідувати, то суд ввів відразу конкурсне виробництво, йдеться в акті на сайті Вищого арбітражного суду, пише «Лігабізнесінформ» з посиланням на Відомості.

Згідно з актом до моменту банкрутства борги «Тоннельдорстроя» становили 3,7 млрд руб, у тому числі підтверджені судовими рішеннями, що набули чинності - 1,9 млрд руб, а майно і дебіторська заборгованість оцінювалися лише в 1,8 млрд рублів.

«Тоннельдорстрой» був створений в Сочі в 1991 році на базі радянського підприємства, брав участь як підрядник у будівництві кількох доріг для Олімпіади-2014. В кінці 2013 року засновник і основний власник «Тоннельдорстроя» Юрій Мордвинков і його партнери продали підприємство Кубанській фінансовій компанії (КФК). КФК надає представницькі, бухгалтерські, консалтингові та юридичні послуги, її гендиректор Олексій Скриглюков тоді не захотів сказати, навіщо був куплений «Тоннельдорстрой».

КФК була створена в 2002 році «Крайинвестбанком» (належить адміністрації Краснодарського краю) і належала йому до 2011 року, коли була продана фізичним особам. «Тоннельдорстрой» в 2014 році «пробачив» департаменту автомобільних доріг Краснодарського краю 2,1 млрд руб неустойок за запізнення з наданням документації та ділянок під будівництво олімпійських доріг. Департамент у свою чергу пробачив компанії 1,16 млрд руб за зрив строків будівництва (сторони уклали вісім мирових угод в арбітражі; ще в одному позові до компанії - на 214 млн руб - департаменту відмовив суд).

У липні 2014 року збанкрутувала краснодарська КДБ. В якості однієї з причин величезних збитків 2013 році (1,67 млрд руб) компанія назвала той факт, що замовники олімпійських доріг не відшкодовують витрати на створення виробничих баз в Сочі і на оренду землі, приміщень, проживання та харчування працівників, доставку їх до місця роботи. У лютому цього року збанкрутував Тунельний загін-44 (Сочі), який будував, в тому числі, дублер Курортного проспекту.

В реєстр кредиторів КДБ і «Тоннельдорстроя» суди ще не встигли нікого включити, позови до них подавали субпідрядники і контрагенти, в реєстр Тунельного загону-44 включено 15 кредиторів з вимогами на 4 млрд руб, найбільший з них - ВТБ (борг - 3,6 млрд руб).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/лето/осень
2591 грн.