Журналісти та громадські активісти, які провели перформанс біля будинку Президента України Петра Порошенка, підозрюють, що представники влади хочуть їм помститися, відправивши в зону АТО. Про це, як передає кореспондент Forum'у, на прес-конференції, організованої журналістами «17 каналу» біля будівлі Адміністрації Президента, заявив журналіст Олексій Кутєпов.
Він нагадав, що 26 вересня активісти Автомайдану, журналісти та деякі кандидати в народні депутати провели акцію з фарбування паркану будинку Президента в кольори національного прапора.
Журналіст зазначив, що після цього кожен із присутніх на акції отримав повістку до військкомату для відправки в зону АТО.
«Нас би це не насторожило, якщо б ці повістки не прийшли в один день, 1 жовтня, і не саме цій групі людей», - заявив Кутєпов.
При цьому журналіст зазначив, що напередодні керівник інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко заявив, що четвертої хвилі мобілізації не буде.
«Особливий цинізм у тому, що тиск чиниться не тільки на тих, хто безпосередньо організовував акцію під будинком Президента, а й на журналістів, які висвітлювали», - заявив він.
За словами Кутєпова, активісти мають намір звернутися у військові комісаріати для з'ясування, наскільки законним було рішення відправити такі повістки. «Ми не боягузи і не боїмося захищати Батьківщину, якщо повістки виявляться законними - підемо в АТО», - зазначив він.
Варто зазначити, що представники Адміністрації Президента не вийшли до учасників прес-конференції.
Кутєпов підкреслив, що на цей момент ні від Президента, ні від представників Адміністрації жодної реакції на цей інцидент поки не надійшло.
Нагадаємо, раніше журналісти програми «Наші гроші» заявляли про погрози, отримані після підготовки матеріалу про володіння заступника генерального прокурора Анатолія Даниленка. Журналістка програми Аліна Стрижак під час зйомок сюжету про Генпрокуратуру отримала погрози щодо неї та її сім'ї. Про це повідомляється на сайті програми.
«На початку вересня Аліна Стрижак почала готувати програму про заступників генпрокурора. В одному із сюжетів, зокрема, йшлося про заступника Віталія Яреми Анатолія Даниленка, сім'я якого вивела з державної власності 140 гектарів водойм поблизу сіл Хлепча і Солтанівка Васильківського району Київської області через фірму «Солтанівка-каскад», - йдеться в повідомленні. «За кілька днів до виходу програми мені надійшов на пошту лист, написаний нібито від колеги-журналіста. Він писав, що не може зустрітися особисто, але хоче надати мені інформацію про одну публічну особу. В листі були додані файли. Які виявилися вірусом. Наступного дня до мене додому прийшов невідомий чоловік з погрозами щодо мене і моєї родини. І порадив не займатися розслідуваннями», - розповіла Стрижак.
У свою чергу, автор програми Денис Бігус підкреслив, що погрози на адресу журналістів програми «Наші гроші» надійшли вперше за рік існування проекту, яким він почав займатися ще за часів «злочинного режиму Януковича». «Сім'я пана Даниленка вивела із державної власності 140 гектарів озер. Це більше, ніж Межигір'я, на хвилиночку. А прокуратура так відчайдушно захищала держвласність, що краще б не втручалася. Тому що тепер ці озера взагалі у держвласність не повернути. Їх на трьох поділили сімейства заступника генпрокурора, депутата-ударівця з Київради і нардепа-комуніста», - написав Бігус на своїй сторінці в Facebook.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом