Глава угорського уряду Віктор Орбан вважає «чесною і правильною» позицію угорської влади дбати насамперед про власні інтереси, через які минулого тижня були припинені поставки газу через Угорщину в Україну.

Про це повідомляє польське інформаційне агентство РАР з посиланням на заяву Орбана, яку він зробив у понеділок.

«Українці можуть на нас сподіватися, але ми не можемо допомагати іншим, якщо це становить загрозу нашій власній енергетичній безпеці», - сказав він, повідомляє «УНІАН».

Орбан зазначив, що влітку Угорщина могла постачати газ Україні, але зараз, коли реалізуються такі ж постачання через Словаччину, угорська влада «повинна стежити за власними інтересами» і наповнювати свої газові сховища.

Нагадаємо, оператор угорської газотранспортної системи компанія FGSZ повідомила про припинення транзиту газу з Євросоюзу в Україну через Угорщину 24 вересня, пояснивши своє рішення необхідністю передати газові потоки для задоволення збільшеного попиту на паливо всередині країни.

Український «Нафтогаз» розкритикував угорську компанію за таке рішення, яке назвав «неочікуваним», закликав дотримуватися раніше досягнутих домовленостей і звернув увагу, що угорська влада ухвалили це рішення після візиту керівництва російського «Газпрому».

26 вересня Орбан заявив, що Росія за результатами переговорів на початку минулого тижня пообіцяла збільшити поставки газу в Угорщину.

Угорщина - одна з трьох країн, через яку Україна може прокачувати газ з Європейського Союзу, її газотранспортна система дозволяє щодоби поставляти майже 17 млн кубометрів газу, в той час як через Польщу - лише 5 млн кубометрів. Найбільше можливостей таких поставок має Словаччина - 27 млн кубометрів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

21