Основним негативним чинником, який впливатиме на динаміку макроекономічних показників та реального сектора економіки України, продовжує залишатися війна на сході країни. Про це йдеться у щотижневому аналітичному віснику Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) «Inside Ukraine».

«Донецька та Луганська область забезпечували близько 16% загального виробництва продукції в Україні. Військові дії на Донбасі унеможливлюють нормальну роботу підприємств, що побічно впливає на промислове виробництво у сусідніх областях, в першу чергу Харківської та Дніпропетровської. Негативний економічний ефект, обумовлений проблемами з роботою бізнесу на Сході, буде найбільш відчутним у 3-4 кварталах», - сказано в огляді, повідомляє «Економічна правда».

Експерти підкреслюють, що традиційно наприкінці року сільське господарство і харчова промисловість трохи пом'якшить падіння ВВП. Також можуть показати позитивні показники експортної галузі, що не постачають продукцію в Росію.

«Падіння ВВП України у другому кварталі 2014 порівняно з другим кварталом минулого року прискорилося до 4,7%, а порівняно з попереднім кварталом також прискорилося - до 2,3%. МВФ прогнозує падіння ВВП України у 2014 році на 6,5%, Світовий банк - на 5%, ЄБРР - на 7%. Чинний держбюджет на 2014 рік передбачає зниження ВВП на 3% при інфляції 12-14%. Індекс споживчої інфляції зріс на 11,6%, а промислового - на 18%. Враховуючи істотне зростання цін на промислову продукцію, варто очікувати подальшого зростання ціни на споживчі товари в майбутньому кварталі», - зазначають аналітики.

«Порівняно з відповідним періодом 2013 року експорт скоротився на 5,1%, імпорт - на 18%. Позитивне сальдо становило 524,5 млн дол. (за січень-травень 2013 негативне - 3372,4 млн дол.). Основна причина істотного падіння імпорту та утворення позитивного сальдо - різка девальвація гривні. У добувній промисловості випуск продукції зменшився відносно сильно - на 2,2%, а от у переробній промисловості падіння більш глибоке - 7%. Найбільший спад спостерігався у машинобудуванні - 18%, у хімічній промисловості - 14,1%, у металургії - 8,7%», - йдеться в огляді.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

49