У тендерах насамперед мають брати участь товаровиробники. Таку думку кореспондентові Forum'у висловив народний депутат, співголова депутатської групи «За мир і стабільність» Віталій Грушевський, коментуючи інформацію, опубліковану у «Віснику державних закупівель», про те, що після тендеру «з одним учасником» МВС акцептувало пропозиції ТОВ «ВКФ «Авіас» на постачання бронежилетів та касок на загальну суму 55,32 млн грн.

«Законодавство, яке ухвалюється, у тому числі щодо тендерних закупівель, не дає відповіді на багато питань. Упевнений, що в тендері насамперед участь має брати товаровиробник», - заявив він.

Крім того, він додав, що «сьогодні залишається закрита система тендерів».

«У мене є інформація, що бронежилет, який відповідає всім нормам, у виробника можна купити за 4800 грн, а за тендерами проходить - 12 тис. грн. І питання, куди піде різниця?», - підкреслив Грушевський.

У той же час, депутат вважає, що Верховна Рада сьогодні не може вплинути на ситуацію: «Парламент перетворився на тоталітарну структуру, сьогодні депутати, представники регіонів не мають права висловити свою думку».

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ України 18 липня акцептувало пропозиції ТОВ «ВКФ «Авіас» на постачання бронежилетів та касок на загальну суму 55,32 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель». Замовляють 2000 бронежилетів 5 класу захисту. Всього партія обійдеться в 36,77 млн грн. Вартість одного бронежилета становить понад 18 тисяч гривень. Крім того, за 18,55 млн грн замовлено 6000 касок по 3090 грн/шт.

Виробник та комплектація невідомі, оскільки тендер проводять за процедурою «в одного учасника», тому технічного завдання на «ВДЗ» немає. Отримати бронежилети і каски Міністерство планує до 1 вересня.

ТОВ «ВКФ «Авіас» входить у групу голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського і займається продажем палива.

Згідно з даними «ВДЗ», участь у переговорах щодо закупівель брали дві фірми - крім «Авіасу», Міністерство також вело переговори з ТОВ НВП «Темп-3000», яке зараз є основним постачальником бронежилетів для Міністерства оборони і Нацгвардії. «Темп» пропонував постачати обидва товари значно дешевше. Так, партію бронежилетів він готовий був продати за 16 млн грн (тобто вдвічі дешевше, по 8000 грн/шт.), а каски - за 15,60 млн грн (тобто на 16% дешевше, по 2600 грн за штуку).

 

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

89