Дострокові парламентські вибори потрібно проводити прозоро і на всій території України. Про це в коментарі Forum'у заявив народний депутат України, член фракції Партії регіонів Сергій Матвієнков.

«Дострокові вибори дійсно потрібні. Питання тільки в тому, коли їх потрібно проводити. Чому потрібні вибори? Сьогодні від імені українського народу говорять усі. Іноді в парламенті послухаєш виступи - шокований. А що б хто не заявляв, усі посилаються на думку українського народу. Так от, щоб чітко визначити, якою ж все-таки є думка українського народу, чого хоче український народ, потрібно провести відкриті, чесні, прозорі і зрозумілі вибори», - заявив він.

Матвієнков упевнений, що без південного сходу вибори проводити не можна. «Ми повинні враховувати волю всього українського народу. В тому числі п'яти мільйонів людей, що проживають у Донецькій області, і двох мільйонів тих, що проживають у Луганській області. Також бажано врахувати думку виборців Криму, хоча це складно. Інакше ми отримаємо перекошений парламент», - додав він.

Депутат зазначив, що для якісного проведення виборів необхідно виконати три найголовніші передумови. «Алгоритм дій має бути таким: перше - мир, друге - зміни в Конституцію, третє - вибори. Поки йдуть військові дії на сході, не можуть нормально функціонувати норми закону, то про які вибори можна вести мову, про яку агітацію, про яке волевиявлення? Щоб зняти суперечності, що призвели до конфлікту, нам потрібно дати людям обіцяне. Потрібно забезпечити децентралізацію влади, вирішувати низку питань, пов'язаних з бюджетом і багато іншого. І коли це буде гарантовано (шляхом внесення змін до Конституції. - Ред.) проводити вибори», - додав він.

«Якщо ж ми зараз, у період відкритого протистояння, коли рулить «партія війни», почнемо виборчий процес - ризикуємо отримати екстремістськи налаштований парламент. І ВР восьмого скликання не відображатиме думки людей, які живуть на всій території України», - резюмував Матвієнков.

 

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

55