За попередніми підрахунками, збитки залізниць від підривів членами незаконних збройних формувань на основних господарствах у зоні антитерористичної операції становлять близько 300 млн грн.

Про це Forum'у повідомили в прес-службі Державної адміністрації залізничного транспорту України з посиланням на заступника генерального директора «Укрзалізниці» Віталія Жураковського.

Однак, згідно з повідомленням, це не остаточні дані, оскільки до деяких пошкоджених об'єктів ще немає доступу через бойові дії.

«Деякі об'єкти залізничної інфраструктури досі залишаються недослідженими, оскільки через бойові дії доступ до них обмежений. Серед них п'ять об'єктів колійного господарства, не досліджено третину пошкоджених приладів електрифікації та електропостачання, немає доступу до станції Кондрашевська-Нова, щоб визначити ступінь пошкоджень стрілочних електроприладів, пристроїв автоматики, телемеханіки і зв'язку», - зазначив заступник гендиректора «Укрзалізниці».

За його словами, на станції Кондрашевська-Нова пошкоджено мостовий перехід у напрямку теплової електростанції в місті Щастя, яка забезпечує електропостачання для двох мільйонів клієнтів у цьому регіоні.

Він також наголосив, що в цілому внаслідок бойових дій протягом травня-липня 2014 на Донецькій, Придніпровській та Південній залізницях пошкоджено понад 130 об'єктів залізничної інфраструктури.

Так, за словами Жураковського, пошкоджено 13 штучних споруд - мостів та шляхопроводів, на відновлення яких потрібно понад 76 млн грн, 56 об'єктів шляху, на ремонт яких необхідно понад 3,5 млн грн, 27 пунктів пошкодження пристроїв автоматики, телемеханіки і зв'язку, на відновлення яких необхідно виділити близько 22 млн грн, 53 випадки пошкодження пристроїв електрифікації та електропостачання, також 15 випадків пошкоджень обладнання та мереж інших суб'єктів, у тому числі суміжних ліцензіатів (обленерго), які призвели до порушень у роботі пристроїв електрифікації та енергетики залізниць.

Крім того, пошкодження зафіксовані майже на 30 км контактної мережі, пошкоджено дві тягові підстанції, один силовий трансформатор, десять комплектних трансформаторних підстанцій і 40 трансформаторів, на відновлення цих пристроїв знадобиться орієнтовно 205 млн грн, будівлі 8 вокзалів і станцій, у тому числі приміщення лікарні станції Красний Лиман, на відновлення яких потрібно 4,7 млн грн, також 3 вагонні депо: Комунарськ, Костянтинівка і Красний Лиман, на ремонт яких необхідно близько 48 тис. грн, 3 локомотивні депо Слов'янськ, Красний Лиман і Кондрашевська-Нова, для відновлення яких необхідно орієнтовно близько 1 млн грн.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

66