Випадки нападів невідомих людей у камуфляжі і балаклавах, які почастішали, свідчать про соціальну аномію в Україні. Таку думку в коментарі кореспондентові Forum'у висловив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

«Після зимових подій у суспільстві спостерігаються деякі елементи аномії (негативне ставлення індивідів до норм і цінностей наявної системи - Ред.). Старі норми, які існували, піддаються сумніву. Нова система та норми ще не утвердилися. Соціальна аномія зазвичай використовується для більш радикальних настроїв, але в нашому суспільстві вона точно спостерігається», - сказав Паніотто.

На думку соціолога, внаслідок стрімких змін у українців стираються межі між тим, що можна, а що не можна.

«Події, що відбулися, називають революцією. Багато в чому це слово вживають не в науковому значенні, а метафоричному. Система у нас змінилася частково. Точніше, ми перейшли від феодального капіталізму до класичного капіталізму. Події в Києві та на сході розхитують наявні соціальні норми. Відчуття, що можна, а що не можна перекручується», - пояснює він.

Нагадаємо, що вчора 50 осіб у камуфляжній формі і балаклавах намагалися потрапити на з'їзд профспілки освіти та науки України, щоб висловити свої вимоги і претензії до його учасників.

За фактом подій біля готелю «Турист» слідчим відділом Дніпровського РУ ГУМВС України в місті Києві порушено кримінальні провадження за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України «Хуліганство» та ч. 2 ст. 345 КК України «Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу». Розпочато досудове слідство.

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

592
Классические туфли мужские