Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко відзначає чітку позицію Нацради щодо необхідності найшвидшої ратифікації Верховною Радою України Конвенції про трансграничне мовлення.

Як повідомили в прес-службі Нацради, про це він сказав під час зустрічі представників Нацради - першого заступника голови Юрія Сторожука, заступника Ігоря Куруса, члена Нацради Тетяни Лебедєвої - із співдоповідачами Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Ренате Вольвенд і Ханне Северінсен, передає «УНІАН».

Під час спілкування члени Національної ради ознайомили співдоповідачів Моніторингового комітету з повноваженнями Національної ради в період виборчої кампанії.

Шевченко відзначив те, що прийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом України Закон України "Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення" суттєво наблизить діяльність електронних ЗМІ нашої держави до європейських стандартів.

Голова Нацради ознайомив присутніх з принципами діяльності колегіального органу в системі електронних ЗМІ в Україні, відзначивши те, що всі засідання Національної ради є відкритими. Після їх завершення проводяться щотижневі брифінги для журналістів. На сайті і в офіційному бюлетені Національної ради оперативно обнародуватимуться всі рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. При Національній раді створена Суспільна рада, до складу якої ввійшли фахівці мас-медіа і представники громадських організацій.

Сторожук розповів про діяльність робочої групи Національної ради щодо координації використовування електронних ЗМІ під час кампанії на виборах народних депутатів 2006 року і створеного Національною радою моніторингу політичної реклами в ефірі телебачення і радіо, а також функціонування «гарячої лінії», по якій поступає оперативна інформація з регіонів.

Курус повідомив про проведення спільно з ОБСЄ семінарів для керівників телерадіокомпаній України, що стосуються виборчої тематики.

Лебедєва відзначила те, що Нацрада в даний час позбулася тиску як з боку владних структур, так і опозиції. Вона відзначила, що члени Національної ради абсолютно вільні в своїх оцінках під час прийняття рішень. «Національна рада, - за словами Лебедєвої- , зараз як ніколи приділяє багато часу для профілактики можливих порушень законодавства в діяльності телерадіокомпаній під час виборів».

Співдоповідачі Моніторингового комітету ПАРЄ подякували за конструктивну зустріч і вичерпні відповіді на запитання.

Зустріч відбулася в будівлі Верховної Ради України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

278