Необхідно зрівняти статус державних видавництв, державних поліграфічних підприємств і книгорозповсюджувачів із загальним статусом. Таку думку під час сьогоднішньої наради з проблемних питань вітчизняного книговидання і книгорозповсюдження виказав президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, передає кореспондент ForUm’у.

«Тому що сьогодні давати однією рукою пільги видавництвам, а іншою рукою – забирати 50% їх прибутки в казну – це алогічно. Так не можна робити», - пояснив він.

Афонін підкреслив, що на сьогоднішній день, книговидавнича і книгорозповсюджувальна сфера жебрацька.

«Сьогодні питання отримання грошей через банк – це питання особистих, дружніх зв'язків, а не питання системи. Хоча ще указом №1217 від 9 листопада 2000 року ця проблема підіймалася на рівні Кабінету Міністрів і Нацбанку, як спільне рішення, але вона не була вирішена», - заявив Афонін.

Афонін також підкреслив, що порівняно з 90-м роком кількість видань, що випускаються, в Україні впала в 3,5 рази, а кількість книгарень – у 10 разів.

«Тобто, навіть у зменшеному об'ємі, книга сьогодні не може дійти до споживача. Навіть з тими маленькими тиражами, які існують на сьогодні», - відзначив він.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

311