Представники української влади перебувають на Олімпійських іграх в Туріні на запрошення організаційного комітету Туріну. Про це говориться в офіційній інформації НОК України щодо перебування української делегації на ХХ зимових Олімпійських іграх в Туріні, повідомили в прес-службі Міністерства у справах сім'ї, молоді і спорту.

Як відзначено в повідомленні, кожний НОК, залежно від кількісного складу офіційної делегації, має право запросити як гостей на Олімпійські ігри представників керівництва держави, парламенту і уряду, а також спонсорів і меценатів Олімпійського руху. Ця квота для української делегації становить 18 осіб, всі вони можуть перебувати на Олімпійських іграх в Туріні протягом тижня.

Також МОК запрошує перших осіб країни і керівників спорту за окремими акредитаціями. На запрошення Організаційного комітету Туріну від України на Іграх були присутні віце-прем'єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, перший заступник голови Секретаріату Президента України Іван Васюник. Міністр України у справах сім'ї, молоді і спорту Юрій Павленко, як і всі міністри спорту решти країн, перебуває на Іграх за протоколом з особою, що його супроводжує, і забезпечується охороною країною-господарем. “Перебування осіб, що їх супроводжують, було здійснено за власний рахунок запрошених”, - наголошується в повідомленні, повідомляє «УНІАН».

За інформацією НОК, склад офіційної делегації України для участі в ХХ зимових Олімпійських іграх був розглянутий і затверджений в листопаді 2005 року на засіданні Організаційного комітету з підготовки і участі українських спортсменів в літніх і зимових Олімпійських іграх, Параолімпійських, Дефлімпійських іграх, чемпіонатах світу і Європи, який відповідно до Указу Президента очолює прем'єр-міністр України за посадою. В січні 2006 року відповідно до рішення виконкому і ХІХ Генеральної асамблеї НОК України був затверджений поіменний список офіційної делегації України.

За інформацією НОК, на Олімпійських іграх в Туріні Україну представляють 53 спортсмени в 9 з 15 видів спорту, представлених в олімпійській програмі. Згідно з офіційними документами Міжнародного Олімпійського Комітету, участь спортсменів в Олімпійських іграх забезпечують офіційні особи, кількість яких визначається залежно від кількості спортсменів, а саме тренери, лікарі, масажисти, технічний персонал і члени штабу. Таким чином, склад олімпійської делегації України становить 106 осіб, серед них 30 тренерів, лікарів, масажистів і мастильників, 11 працівників штабу делегації, що забезпечують вирішення організаційних питань: перекладу, транспортне забезпечення, співпраця з волонтерами, функцію безпеки офіційної делегації, інформаційного забезпечення тощо. Крім того, до складу офіційних осіб увійшли представники Національного олімпійського комітету, керівники фізкультурно-спортивних товариства, президенти федерацій зимових видів спорту.

Раніше ForUm повідомляв, що заступник начальника штабу Блоку Юлії Тимошенко Михайло Бродський заявив, що прем'єр-міністр України Юрій Єхануров повинен провести службове розслідування за фактом включення родичів українських членів уряду і керівників «Народного Союзу «Наша Україна» в офіційну делегацію Олімпійської збірної України і їх перебування в Туріні.

"Єхануров повинен пояснити, чому під виглядом перекладачів та інших помічників тренерів і спортсменів до Туріну поїхали дружини і дочки членів уряду і керівників НСНУ, - заявив Бродський. - Зокрема йдеться про дочку Анатолія Кінаха, дружину Юрія Павленка та інших. До того ж Єханурову не зайвим було б розказати, на яких підставах в спортивну делегацію включений віце-прем'єр Кириленко, заступник голови секретаріату Президента Васюник, купа міністрів і їхніх заступників".
Бродський переконаний, що за цей інцидент повинен нести персональну відповідальність Єхануров - як прем'єр-міністр і як лідер блоку "Наша Україна".

"Після вступу в дію політреформи, - зауважив Бродський, - саме Ехануров несе повну відповідальність за дії як членів свого Кабміну, так і за своїх однопартійців з "Нашої України". Тому Єхануров повинен чітко пояснити, за рахунок яких коштів посадовці і їхні родичі відбули до Туріну, чи є в даному випадку ознаки корупції і тому подібне".

Бродський нагадав гучний скандал, пов'язаний з поїздкою колишнього прем'єра Віктора Януковича і його "свити" на минулі Олімпійські ігри в Афінах.

"Тоді для VIP-членів української делегації забронювали фешенебельний теплохід, що коштувало, за різними оцінками, до 20 мільйонів гривень, - зазначив Бродський. - На той час кандидат в президенти Віктор Ющенко закликав Януковича та інших членів уряду заощадити кошти для олімпійців "… і віддати свої місця спортсменам і тренерам, для яких присутність на іграх - частина їхньої роботи". Пройшло лише півтора року і вже теперішня влада відправила до Туріну до 50 осіб, безпосередньо не пов'язаних із змаганнями.

А навіть за найскромніших умов перебування однієї людини в Туріні разом з транспортними витратами коштує 6 тисяч доларів".

Тим часом, переконаний Бродський, система пільг і преференцій для українського чиновництва повинна бути переглянута в цілому.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

376