Учасники засідання Асамблеї країн - донорів Чорнобильського фонду „Укриття” домовилися провести наступне засідання 14-17 березня.

Як повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України, 14 лютого в штаб-квартирі ЄБРР в Лондоні проходило засідання Асамблеї донорів Чорнобильського фонду „Укриття”.

Українську делегацію на засіданні очолював міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи України Віктор Балога. До складу делегації України також увійшли голова Державного комітету ядерного регулювання України Олена Миколайчук, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Василь Роговий, заступник міністра закордонних справ Володимир Макуха, повідомляє «УНІАН».

Засідання проходило під головуванням голови Асамблеї донорів Чорнобильського фонду „Укриття” Ганса Блікса.

На засіданні були розглянуті пропозиції про будівництво нового безпечного сховища в рамках проекту „Укриття” і висновок Міжнародної консультативної групи стосовно реалізації вказаного проекту. Крім того учасники Асамблеї торкнулися фінансової сторони будівництва об'єкту, зокрема питання виділення необхідних для цього коштів.

Учасники Асамблеї попередньо домовилися продовжити обговорення цих питань на наступному засіданні 14-17 березня ц.р.

Окремим питанням порядку денного засідання стала підготовка заходів з нагоди 20-х роковин Чорнобильської катастрофи. Голова делегації України Балога запросив учасників Асамблеї від імені уряду України взяти участь в цих заходах.

Як повідомлялося, 20 січня Балога заявив, що до кінця лютого буде визначено переможця реконструкції саркофага над Чорнобильською АЕС.

Новий захисний саркофаг споруджуватиметься над зруйнованим в 1986 році реактором ЧАЕС.

Нинішній об'єкт «Укриття» був спроектований і збудований протягом 7 місяців в умовах високого рівня радіації. Багато несучих конструкції саркофага спираються на фрагменти зруйнованого блоку, більшість будівельних конструкцій встановлювалася дистанційно, що не забезпечувало необхідної точності їх примикання.

Більше чотирьох років тому, після тривалих досліджень і пошуку прийнятних рішень, міжнародна науково-технічна співдружність об'єднала свої зусилля навколо Плану заходів на об'єкті «Укриття» (SIP). Визнаючи стан чорнобильського саркофага як глобальну світову проблему, донори з 28 країн ухвалили рішення виділити безкоштовну допомогу в розмірі 758 млн. дол. США. В рамках цього Плану уже реалізовано декілька невідкладних стабілізаційних заходів і проектування нового безпечного конфайнмента («Укриття-2»).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

413