Вступ України до Європейського Союзу підтримують 42,6% респондентів, а в Єдиний економічний простір – 56,8%.
Такі дані загальнонаціонального опитування, проведеного центром «Демократичні ініціативи» в січні ц.р., були обнародувані сьогодні під час круглого столу в Києві, повідомляє «УНІАН».
При цьому 30,5% опитаних висловилися проти вступу України в ЄС, 26,9% респондентів не визначилися з відповіддю. Проти вступу в ЄЕП - 17,8%, не змогли відповісти 25,5% опитаних.
Що стосується вступу України в НАТО, відповіді розподілилися таким чином: 19,2% - за вступ до Альянсу, 55% - проти, 25,8% - важко відповісти. При цьому на питання: Який варіант для забезпечення своєї безпеки є найкращим для України, опитані відповіли таким чином: вступ в НАТО – 17,1%, військовий союз з Росією та іншими країнами СНД – 35,5%, позаблоковий статус – 26,2%, важко відповісти – 20%.
Було опитано 2 тис. респондентів.
Коментуючи ці дані, директор фонду «Демократичні ініціативи» Ілько Кучерів відзначив, що приблизно 10% населення країни реально цікавляться політикою і є проінформованими. І є проблема в тому, що громадяни мало поінформовані, наприклад про те, що являє собою НАТО, тому користуються стереотипами старих часів, що НАТО - це «агресивний блок». Кучерів навів приклад, що тільки 1% опитаних громадян змогли дати відповідь на питання: скільки воєн розв'язало НАТО.
Як відзначив під час круглого столу директор міжнародних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені О.Разумкова Валерій Чалий, згідно з дослідженням цього центру, проведеним в січні ц.р., тільки 6,6% респондентів виявили про високий рівень інформованості про ЄС і 6,25 – про НАТО. На переконання Чалого, в таких умовах різні виміри ставлення громадян до цих інститутів втрачають будь-який сенс, тому що не можна висловлювати свою думку, не будучи обізнаними.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом