Перший раунд українсько-російських переговорів про перебування в Україні Чорноморського флоту Росії був максимально ефективним, вважає заступник директора департаменту Європейського союзу Міністерства закордонних справ України Ігор Дір. Таку думку він висловив сьогодні під час круглого столу в Києві.

«Головний момент полягає в тому, що вдалося домовитися про початок переговорів про інвентаризацію об'єктів ЧФ РФ, і якщо говорити відверто, мабуть, це був максимум, про що було можливо домовитися на цьому першому раунді переговорів», вважає Дір.

За його словами, цілком зрозуміло, що з питань оренди та інших питань «неможливо було домовитися під час першого раунду, буде важко і в інших раундах, тому що Росія посилається на ряд міждержавних і міжурядових угод».

Як відзначив заступник директора Департаменту, в принципі, інвентаризація об'єктів ЧФ буде першим кроком, який приведе до того, що «питання перебування ЧФ Росії на території України стоятиме в плані переговорного процесу Росія-Україна. Тобто сталося те, чого росіяни завжди уникають, – обговорювати питання, які для них є невигідними або неприйнятними», повідомляє «УНІАН».

Дір певен, що позитивом є те, що на цих переговорах були заявлені позиції обох сторін.

Як повідомляв ForUm, 14 лютого в Києві проходило засідання підкомісії міждержавної комісії «Ющенко-Путін» з питань тимчасового базування ЧФ Росії в Україні. Голова української частини підкомісії, перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко відзначив за підсумками засідання, що на початку березня почнеться інвентаризація об'єктів ЧФ РФ в Криму. Він повідомив, що протягом найближчих двох тижнів буде створена робоча група з питань інвентаризації, а сама робота з інвентаризації триватиме 2-3 місяці.

За словами Огризка, на сьогодні називаються різні цифри, і існує неспівпадання позицій України і Росії щодо об'єктів ЧФ.

Своєю чергою заступник міністра закордонних справ Росії, керівник російської частини підкомісії Григорій Карасін відзначив, що в ході роботи підкомісії сторони підтвердили вірність базовим угодам по ЧФ, укладеним в 1997 році. «Зараз ми разом колективною командною роботою намагаємося розібратися в технічних, побутових питаннях, які з 1997 року залишилися невирішеними», - сказав він. Росія не погоджується з підвищенням вартості оренди об'єктів, переданих їй для потреб Чорноморського флоту, заявив також Карасін.

Водночас Огризко наголосив, що йдеться про нові підходи в українсько-російських відносинах, які грунтуються на прагматизмі. «Сьогодні ми переходимо до ринкової основи в розрахунках, тому, природно, ми будемо ставити питання про відповідні розрахунки і в контексті тимчасового перебування ЧФ на території України», - сказав Огризко.

Згідно з двосторонньою угодою про статус і умови перебування Чорноморського флоту Росії на території України від 28 травня 1997 року, ЧФ РФ перебуватиме в Севастополі 20 років - до 2017 року.

14 лютого міністр оборони України Анатолій ГРИЦЕНКО заявив, що Росія уже зараз повинна готуватися до виведення підрозділів Чорноморського флоту РФ з української території у 2017 році.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

338