Співдоповідач Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханне Северінсен не виключає, що наступного року з України буде знято моніторинг Ради Європи.

Про це на прес-конференції в Києві заявила співдоповідач Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханне Северінсен, повідомляє «УНІАН».

За її словами, це залежатиме від того, як в Україні пройдуть вибори у Верховну Раду України і органи місцевого самоврядування.

Северінсен зауважила, що важливим буде і післявиборчий період, коли формуватиметься парламентська більшість і коаліційний уряд.

Вона не виключила, що на початку 2007 року на сесії ПАРЄ може бути розглянуто питання про зняття моніторингу з України.

За словами Северінсен, на сьогодні Україна ще не виконала ряд зобов'язань, які вона узяла на себе, вступаючи в Раду Європи.

Серед них вона назвала невиконання ряду зобов'язань, які стосуються судової системи, а також правових і громадських питань і зокрема ухвалення змін до Кримінального кодексу України. Северінсен наголосила, що головним завданням проведення моніторингу України Радою Європи є встановлення «верховенства права».

Відповідаючи на питання, чи згодна вона з думкою, що моніторинг України буде завершено тоді, коли буде знайдена «жертва» щодо впровадження демократичних принципів, Северінсен відзначила, що Україна не повинна «почуватися країною-жертвою. За її словами, моніторинг - «це не покарання», а діалог, який повинен привести до більшої демократизації суспільства.

Вона повідомила, що в кінці лютого – на початку березня в Україну приїдуть представники Ради Європи, які безпосередньо вивчатимуть ситуацію в Україні перед виборами. За словами Северінсен, близько 60 чоловік працюватимуть в Україні як спостерігачі від Ради Європи.

Вона також повідомила, що під час нинішнього візиту зустрічалася з представниками ряду політичних сил, зокрема Партії регіонів, КПУ, СПУ, СДПУ(о), Народної партії, «Нашої України», БЮТ. Северінсен сказала, що під час зустрічей іноді зачіпалося питання використання в Україні адміністративного ресурсу. За її словами, з усіх зустрічей вона зрозуміла, що на сьогодні це не «така велика проблема і стоїть не так гостро зараз», як в минулому.

Керівник спеціального комітету ПАРЄ із спостереження за парламентськими виборами в Україні Ренате Вольвенд сказала, що під час цього візиту вони не піднімали питання про розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Водночас вона повідомила, що наступного тижня в Україні перебуватиме представник ПАРЄ, який займатиметься саме цим питанням.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

386