Президент України Віктор Ющенко вважає, що першим кроком реформи охорони здоров'я повинна стати реформа в галузях первинної і сімейної медицини. Як повідомляє прес-служба глави держави, про це він сказав сьогодні під час відвідин Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова.
На зустрічі з медичними працівниками області, яка проходила в лікарні, була представлена Дорожня карта розвитку системи охорони здоров'я Дніпропетровської області, розроблена на виконання доручення Указу Президента про Національний план дій на користь здоров'я народу на 2006-2007 роки.
Документ, який представив міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко, визначає такі пріоритети: забезпечення первинної медико-санітарної допомоги сільському населенню; впровадження регіональної програми охорони здоров'я матері і дитини; лікування і профілактика серцево-судинних захворювань; контроль за ситуацією із захворюваннями туберкульозом і ВІЛ/СНІДом.
Мета цієї концепції, за словами Президента, зробити медицину ефективною, самодостатньою і доступною для всіх.
Сьогодні в Україні дві третини медичних послуг надаються в рамках первинної медицини, тим часом ця сфера має найнижчий рівень державного фінансування, зауважив глава держави. Тому першим кроком реформи охорони здоров'я повинна стати реформа в галузях первинної і сімейної медицини, відзначив Президент, повідомляє «УНІАН».
«Сьогодні погоджено завдання таке – організувати первинне робоче місце лікаря, забезпечити його устаткуванням, ліками, всім необхідним для роботи», – сказав Ющенко.
Президент переконаний, що починати слід із структурних змін в галузі, поліпшення якості послуг, підвищення зарплат медикам. «На моє фундаментальне переконання, прогрес в Україні формує декілька професій, і одна з них – професія лікаря», – сказав Ющенко.
Говорячи про незадовільний стан приміщень багатьох українських лікарень, Президент зазначив, що влада ставить за мету, починаючи з районного рівня, привести в належний стан палати і робочі кабінети лікарів. «Звичайно, ми не відремонтуємо все за один рік, але ставимо за мету починати з декількох лікарень, забезпечити їх устаткуванням, засобами», – сказав Ющенко. При цьому він додав, що якщо програма реформування медичної галузі буде проведена на достатньо високому рівні, то «до її реалізації приєднаються багато партнерів, і не тільки фінансові».
Глава держави також торкнувся питання стану охорони здоров'я населення Дніпропетровської області, яка посідає одне з перших місць в Україні за кількістю хворих ВІЛ/СНІДом і туберкульозом. На переконання Ющенка, держава і медичні спеціалісти повинні об'єднати зусилля в боротьбі з цими та іншими поширеними захворюваннями. «Сьогодні влада достатньо повно розуміє проблеми сфери», запевнив Президент, запросивши медичних працівників до відкритого діалогу.
Міністр охорони здоров'я, який також взяв слово на нараді, відзначив, що уряд уже здійснив ряд кроків для поліпшення ситуації в медичній сфері, зокрема збільшивши бюджетні витрати на розвиток медицини. Цього року було збільшено фінансування всіх національних медичних програм, включаючи програму боротьби з ВІЛ/СНІДом.
Крім того, на закупівлю медичного устаткування для обстеження хворих на ці хвороби Кабінет Міністрів виділив області 1 млн. грн.
Після закінчення наради Президент вручив державні нагороди працівникам медичної галузі.
В нараді також взяли участь заступник голови Секретаріату Президента Анатолій Матвієнко, голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Надія Дєєва, головний лікар лікарні Володимир Павлов.
Дніпропетровська обласна лікарня – одна з найстаріших багатопрофільних лікувальних установ в Україні. Вона була заснована в 1798 році як Єкатеринославська губернська лікарня. Щорічно тут одержують стаціонарну допомогу понад 32 тисячі хворих і 280 тис. пацієнтів відвідують консультативну поліклініку.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом