Міністерство охорони здоров'я розробило Концепцію Державної програми «Дитяча онкологія» на 2006 - 2010 роки. Про це повідомили в прес-службі МОЗ, підкресливши, що 1 лютого вона була схвалена Кабінетом Міністрів України (розпорядження №58-р).
За даними МОЗ, за рівнем захворюваності дітей злоякісними захворюваннями Україна посідає одне з останніх рангових місць у світі, проте рівень смертності перевищує аналогічні світові показники, що свідчить про істотні проблеми у виявленні, обліку і наданні медичної допомоги дітям з злоякісними пухлинами.
Основне завдання Програми – вирішення проблем дитячої онкології шляхом застосування комплексного підходу до визначення проблем і пріоритетів щодо медико-соціальної допомоги дітям, хворим на злоякісні новоутворення, сім'ям, в яких виховуються ці діти, і визначення гарантованого державного обсягу медичних і соціальних послуг онкохворим дітям.
Метою Програми є підвищення рівня одужання і зниження смертності дітей з онкологічними захворюваннями і забезпечення надання якісної медичної і соціальної допомоги дітям, які хворі на злоякісні новоутворення, передає «УНІАН».
Виконання Програми дозволить удосконалити нормативно-правову базу, забезпечити взаємодію лікувально-профілактичних закладів і впровадити системний підхід до діагностики та лікування дітей, хворих на злоякісні новоутворення; зменшити фінансовий вантаж на сім'ї пацієнтів; забезпечити відповідним обладнанням заклади охорони здоров'я; фінансувати наукові розробки з питань дитячої онкології на принципах доказової медицини; підвищити рівень одужання до 65-70% і здійснити заходи по медико-соціальній реабілітації та реінтеграції в суспільство цієї категорії дітей.
Фінансування Програми «Дитяча онкологія» здійснюватиметься відповідно до законодавства за кошти державного і місцевого бюджетів, а також зацікавлених суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, громадських і міжнародних організацій. Орієнтовний обсяг фінансування Програми - 350 млн. гривень, з них 320 млн. гривень – кошти державного бюджету.
З метою вирішення проблем онкозахворювань у дорослих і дітей в Україні створюється Національний інститут боротьби з раком, який консолідує зусилля і сконцентрує всі існуючі ресурси, полегшить доступ до лікування, оплату витрат пацієнта на лікування і діагностику, профілактику та виявлення онкопатологій на ранніх стадіях, сприятиме використанню нових технологій лікування, наукових досліджень, інформування населення, що дозволить зменшити смертність і забезпечити нормальний стан життя онкохворим. Група українських фахівців вже побувала в Національному інституті боротьби з раком в Парижі, де, відповідно до укладеної угоди, вивчала структуру і організацію роботи цього лікувального закладу, повідомили в прес-службі МОЗ.
Крім того, фахівці МОЗ опрацьовують матеріали про підготовку підписання Україною Європейської хартії боротьби з онкозахворюваннями.
За даними медиків, у структурі злоякісних новоутворень у дітей I місце займає лейкоз – 33%, ІІ місце – злоякісні новоутворення головного мозку й інших ділянок нервової системи – 19%, на ІІІ місці – лімфоми – 13%.
До кінця 2004 р. в онкозакладах системи МОЗ на диспансерному обліку було 3 тис. 751 хвора дитина у віці до 14 років.
У Державному бюджеті України на 2006 рік для лікування дітей, хворих на злоякісні новоутворення, передбачено 20 млн. грн. тільки на закупівлю медикаментів. Проте цього недостатньо для вирішення проблеми в цілому, підкреслюють у міністерстві.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом