Президент України Віктор Ющенко своїм указом затвердив положення про комісію з питань космічної діяльності і її персональний склад.

Про це у вівторок повідомляє прес-служба президента.

Згідно з положенням, комісія є консультативним дорадчим органом, створеним при президенті з метою концептуального визначення пріоритетних напрямів державної політики у сфері космічної діяльності, шляхів здійснення такої діяльності на користь стабільного розвитку держави, зміцнення його безпеки, участі у вирішенні глобальних проблем людства, нарощування наукового і технологічного потенціалу національної економіки, інтеграції в міжнародну космічну діяльність, передає «Інтерфакс-Україна».

Основними задачами комісії є підготовка пропозицій і рекомендація відносно стратегічної мети держполітики у сфері космічної діяльності, ефективного застосування космічних засобів у сфері дослідження і використовування космічного простору, заходів держпідтримки космічної діяльності, впровадження космічних технологій, напрямів удосконалення законодавчих і нормативно-правових актів у цій сфері, пріоритетів участі України в міжнародних космічних програмах.

Комісію очолює Прем'єр-міністр Юрій Єхануров. Його заступник - Секретар Ради національної безпеки і оборони Анатолій Кінах, секретар - радник президента, академік Національної академії наук Володимир Горбулін.

До складу комісії входять гендиректор Національного космічного агентства Юрій Алексєєв, заступник глави парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Леонід Каденюк (за згодою), генеральний конструктор - генеральний директор Державного конструкторського бюро "Південне" ім. Янгеля Станіслав Конюхов, директор Радіоастрономічного інституту Леонід Литвиненко, Міністр закордонних справ Борис Тарасюк, директор Головної астрономічної обсерваторії Ярослав Яцків.

Як повідомлялося, комісія створена відповідно до указу Президента від 15 квітня 2005 року.

Україна входить до числа світових космічних держав і є учасницею 25 міжнародних наукових космічних проектів і 50 міжнародних комерційних проектів. Серед наймасштабніших, у тому числі, проект щодо запуску американських супутників зв'язку за допомогою РН "Зеніт-3SL" з морського космодрому Sea Launch в Тихому океані, створення РКК "Циклон-4" на космодромі Алкантара (Бразилія), створення РКК "Дніпро" на базі модернізованої МБР РС-20 (SS-18 "Сатана")

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

406