Відомий дитячий письменник Філіп Пулман і директор Королівського національного театру Ніколас Хітнер очолили кампанію за відміну британського закону про богохульство трьохсотрічної давності. За відомостями газети Times, найближчим часом до них можуть приєднатися Салман Рушді, Ханіф Курейши й інші автори-учасники організації English PEN, що виступає за свободу слова у пресі.

Філіп Пулман, автор "Темних начал", популярної трилогії у жанрі "фентезі", відзначив в інтерв'ю Times, що необхідно відмінити всі закони про богохульство і їм подібні, щоб "релігія, як і всяка інша форма людської думки, стала предметом вільної, відкритої дискусії".

Ніколас Хітнер вважає, що, відмінивши закон про богохульство, британський уряд продемонструє свою прихильність свободі віросповідання. У 2005 Хітнер отримав сотні листів з побажанням відправитися в пекло після того, як він поставив на сцені Королівського національного театру скандально відому оперу "Джері Спрінгер". В ній відомий політик і радіожурналіст опиняється в пеклі і веде ток-шоу за участю Христа і диявола, передає «Проза».

Після публікації в 1988 році "Сатанинських віршів" Салмана Рушді мусульманська громадськість намагалася притягти його до суду у Великобританії за образу релігії. Але зміст роману відносився до ісламу, а не до християнства, і не підпадав під дію британського закону про богохульство.

Закон про богохульство існує у Великобританії з 1697 року. З 1938 року його дія відноситься тільки до образи Англіканської церкви. Під дію цього закону в різні часи потрапляли багато літературних творів, зокрема, «Королева Маб» поета-романтика Персі Біши Шеллі.

Останній осуджений згідно з законом про богохульство у Великобританії - редактор газети "Gay News". В 1977 році він був засуджений до умовного ув’язнення і штрафу за публікацію вірша про любов римського центуріона до Христа.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1062