З 1 січня 2006 року Верховна Рада України отримала конституційне повноваження вирішувати питання про відставку прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України, а також звільняти зазначених осіб з посад.

Про це йдеться в листі Міністерства юстиції України від 30 січня. Документ підписаний Сергієм Головатим, усуненим Верховною Радою 19 січня від виконання обов'язків і з посади міністра юстиції. Лист підписаний «Міністр Сергій Головатий».

В листі зокрема наголошується: «З 1 січня 2006 р. набули чинності зміни до Конституції України, якими визначені конституційні повноваження Президента України були перерозподілені між Верховною Радою України і Кабінетом Міністрів України.

Так, до повноважень Верховної Ради України віднесено: призначення за поданням Президента України прем'єр-міністра України, міністра оборони, міністра закордонних справ; призначення за поданням прем'єр-міністра України решти членів Кабінету Міністрів України, голови Антимонопольного комітету, голови Державного комітету телебачення і радіомовлення, голови Фонду державного майна; звільнення зазначених осіб з посад; вирішення питання про відставку прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України; а також призначення на посаду і звільнення з посади за поданням Президента України голови Служби безпеки (пункти 12, 12-1 частини першої статті 85 Конституції України в редакції Закону України від 8 грудня 2004 р. № 2222).

Крім того існує лист прем'єр-міністра України Юрія Єханурова, датований 4 лютого 2006 року. Документ направлений першому віце-прем'єр-міністру і віце-прем'єр-міністрам України Станіславу Сташевському, В’ячеславу Кириленку, Юрію Мельнику і Богдану Буці. У зв'язку з вищезазначеним листом Мін’юсту прем'єр-міністр доручає посадовцям враховувати його при підготовці і внесенні на розгляд уряду відповідних пропозицій, повідомляє «УНІАН».

Водночас, як повідомляв ForUm, на минулому тижні Єхануров заявив журналістам, що постанова Верховної Ради від 19 січня 2006 року «Про некваліфіковані дії органів виконавчої влади із забезпечення споживачів України природним газом», якою Плачков і Головатий були звільнені від виконання обов'язків міністрів, перебуває на вивченні у юристів Кабміну. За його словами, юридичні висновки щодо цієї постанови мали бути обнародувані до 9 лютого 2006 року.

Також повідомлялося, що на минулому тижні Верховна Рада України направила запити на ім'я генерального прокурора України і прем'єр-міністра України з приводу невиконання Постанови Верховної Ради України від 19 січня 2006 року, якою були звільнені міністр палива і енергетики Плачков і міністр юстиції Головатий.

Зокрема Головатий неодноразово заявляв, що всі члени українського уряду перебуватимуть на своїх постах і зможуть бути звільнені не раніше кінця травня - початку червня. На питання журналістів, чому ж Верховна Рада так вчинила, Головатий вигукнув: «Це балдьож! Сп'яніння! Ну, хочеться пограти у владу».

Постановою Верховної Ради України від 9 лютого до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України на 14 лютого 2006 року внесено питання про стан виконання Постанови Верховної Ради України від 19 січня 2006 року «Про некваліфіковані дії органів виконавчої влади із забезпечення споживачів України природним газом».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

626