Під час недавніх відвідин Уповноваженим з прав людини Ніною Карпачовою міста Алчевська Луганської області до неї звернулася із заявою завідувач місцевого притулку для неповнолітніх Людмила Малишева. Вона поскаржилася на постійний тиск і упереджене ставлення до себе з боку помічника прокурора Луганської області Любові Барабаш, яке триває з вересня 2004 року, повідомили ForUm’у в прес-службі Омбудсмена.
«Після того, як 22 січня 2006 року сталася аварія на теплотрасі міста, яка паралізувала опалювання і дитячого притулку, зазначає в своїй заяві Людмила Володимирівна, - відповідно до рішення відділу у справах неповнолітніх Алчевської міськради діти були евакуйовані в безпечні місця: в дитячу лікарню, до родичів і в притулок для неповнолітніх міста Стаханова, який найближче розташований до Алчевська. Через три дні почалися регулярні перевірки нашого дитячого закладу прокуратурою міста за завданням Л.Барабаш. Йшлося не про питання безпеки дітей, а про надання пояснень, на якій підставі вихованці були направлені в притулок міста Стаханова, а не Луганська?».
В липні 2005 року проходили акції протесту жителів обласного центру проти ліквідації і знищення дитсадків і ясел з метою передачі вивільнених приміщень комерційним структурам і приватним особам. Тоді до Уповноваженого з прав людини надійшла скарга від депутатів Жовтневого райради Луганська і депутата Луганської щодо захисту інтересів дітей, які відвідували дитсадок-ясла № 101. Цей дитячий заклад перебував на балансі дочірнього підприємства виробничого об'єднання «Луганський завод верстатобудування».
За дорученням Уповноваженого скарга була направлена на розгляд Луганської прокуратури. Міський прокурор опротестував закриття дитсадка. В січні 2006 року Ленінський районний суд Луганська визнав операцію купівлі-продажу дитячого закладу незаконною. Проте нові власники не звертали уваги на це і продовжували своє безчинство, продавши сад-ясла з усіма прибудинковими спорудами покупцю з Харкова. Новий власник негайно ж сповістив батьків 260 малюків, які виявилися на вулиці, негайно забрати речі і документи своїх чад. А сам направив зусилля на реалізацію підприємницького проекту - відкриття на місці дитсадка розважальної установи.
Поки депутати місцевих Рад Луганська боролися за дитячий сад-ясла №101, за уже відпрацьованою схемою були продані дитячі сад-ясла №12. І так само приватній особі. Зараз на продаж виставляються дитсадок-ясла №136.
Таким чином, із 126 дитячих садків, які діяли раніше в Луганську, на сьогодні залишилося лише 58.
Ніна Карпачова настійно рекомендує, як і передбачено чинним законодавством, передати ці дитячі заклади в комунальну власність і тим самим захистити права дітей на гідне матеріальне утримання і виховання, а дитячі садки і ясла від розпродажу і знищення.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом