Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк виступає за впровадження європейських норм і стандартів в практику відносин з Росією.

Про це Тарасюк сказав в інтерв'ю журналістам.

Відповідаючи на питання про головну проблему двосторонніх відносин, міністр зауважив: "Головною проблемою вважаю впровадження європейських норм і стандартів в щоденну практику двосторонніх українсько-російських відносин".

" Ми пройшли складний шлях розвитку взаємовідносин як двох рівноправних європейських націй. У кожної країни - свій шлях . Але єдиним для нас повинні бути принципи наших відносин. Взаємна повага , готовність враховувати інтереси іншої сторони, відмова від тиску і бажання спільно знаходити компроміс - це надійна основа для розвитку подальших відносин", - наголосив він.

Говорячи про перебування Чорноморського флоту Росії на українській території, Тарасюк відзначив: "Наша мета на нинішньому етапі - забезпечити належне виконання чинних базових угод щодо тимчасового перебування ЧФ РФ на території України", повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він нагадав, що тимчасове перебування Чорноморського флоту РФ на території України регулюється трьома базовими угодами від 28 травня 1997 року, які були ратифіковані Верховною Радою, а також дев'ятьма додатковими угодами.

" Згідно з базовими угодами, українська сторона передає російській стороні в оренду до 2017 року земельні ділянки і розміщені на них об'єкти берегової інфраструктури, а також акваторію бухт в м. Севастополі і Феодосійському порту, вказані у відповідних доповненнях і на картах. Базові угоди також передбачають, що російська сторона використовує орендовані земельні ділянки, розміщені на них об'єкти берегової інфраструктури і акваторії бухт згідно з чинним законодавством України", - сказав міністр.

" Україна залишається відданою своїм договірним зобов'язанням про тимчасове перебування ЧФ РФ на її території до 2017 року і дотримується положень базових угод з питань ЧФ в повному обсязі ", - зазначив Б.Тарасюк, додавши , що в "переговорному процесі з російською стороною українська сторона виходить з необхідності суворого дотримання російською стороною базових та інших чинних угод з проблематики ЧФ РФ і законодавства України", повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Водночас, наголосив міністр, "з російської сторони мають місце істотні порушення положень базових угод і законодавства України, зокрема в таких сферах: орендні відносини, неповернення належних Україні засобів забезпечення навігаційно-гідрографічної безпеки мореплавання в Чорному і Азовському морях, неналежне виконання вимог природоохоронного законодавства України, зволікання з вирішенням питання участі Російської Федерації в соціально-економічному розвитку Севастополя та інших населених пунктів на території України, в яких дислокуються військові формування ЧФ РФ".

" Відповідно до українсько-російської міждержавної угоди про взаємне визнання прав і регулювання відносин власності від 15 січня 1993 року, російська сторона визнала право власності на всі об'єкти колишнього СРСР, які знаходилися на території України. Водночас на тлі гальмування вирішення важливих для української сторони питань російська сторона прагне розширити правову базу для функціонування ЧФ РФ на території України і вирішити питання, які не мають безпосереднього стосунку до базових угод (наприклад заміна і модернізація озброєння ЧФ РФ)", - заявив Тарасюк.

Він нагадав, що черговим кроком в переговорному процесі з проблематики ЧФ РФ буде засідання українсько-російської підкомісії, яке відбудеться 14 лютого в Києві.

Відповідаючи на питання, коли і як вирішуватиметься доля Чорноморського флоту в період після 2017 року, міністр сказав, що це питання також обговорюватиметься на засіданні підкомісії у вівторок. "Наша позиція добре відома - ми, безумовно, будемо виконувати положення угоди про тимчасове перебування ЧФ РФ на території України до 2017. Проте Конституція України забороняє дислокацію на території нашої держави іноземних військових баз. Ми закликаємо РФ до послідовної і системної роботи з поступової передислокації ЧФ РФ з території нашої країни", - заявив Б.Тарасюк.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

294