Сьогодні ввечері, близько 21.00, українська делегація вирушить до Москви для проведення переговорів про зняття заборони з боку Російської Федерації на ввезення української продукції тваринництва.
Про це повідомив керівник прес-служби Міністерства аграрної політики Олександр Горобець.
За його словами, очолить делегацію заступник міністра аграрної політики України Віктор Пабат, до її складу також входить начальник Державного департаменту ветеринарної медицини Іван Бісюк. Всього українську сторону представлятимуть орієнтовно 4 особи.
За словами Горобця, на завтра запланована зустріч української делегації з головою «Россільгоспнагляду». На 15 лютого запланована поїздка до Росії міністра аграрної політики України Олександра Баранівського, на 16 лютого – підписання документів, які залагоджують проблему із забороною імпорту української продукції тваринництва до Росії, повідомляє «УНІАН».
Як раніше повідомляв ForUm, Росія з 30 грудня 2005 року заборонила ввезення продукції тваринництва, що проходить транзитом через Україну. З 1 січня 2006 року було введено обмеження на ввезення всіх видів сирих м'ясних напівфабрикатів, а з 20 січня Росія ввела заборону на ввезення продукції тваринництва з України.
Заборона на постачання тваринницької продукції діятиме до надання повних гарантій виконання ветеринарних і санітарних вимог Російської Федерації і підписання з українською ветеринарною службою протоколу про ветеринарний контроль при постачанні цієї продукції.
Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров визнав, що з України в Росію надходило неякісне і контрабандне м'ясо. За словами Єханурова, такі випадки відзначаалися і раніше. «Але це були прості технічні питання», - зазначив він.
Нагадуємо також, що Україна звернулася в Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) і має намір звернутися у Світову організацію торгівлі (СОТ) з проханням сприяти розв’язанню питання постачання української продукції тваринництва в Російську Федерацію.
Про це 30 січня 2006 року повідомив міністр аграрної політики Олександр Баранівський. За його словами, Мінагрополітики уже направило лист генеральному директору МЕБ Бернару Валла, в якому просить надати сприяння у вирішенні питання постачання українських товарів тваринного походження в РФ.
Крім того, спільно з Міністерством економіки планується підготувати і направити відповідні документи в СОТ.
Міністр аграрної політики України Олександр Баранівський і його російський колега Олексій Гордєєв в телефонній розмові назвали 16 лютого днем підписання документів, які залагоджують проблему заборони імпорту української продукції тваринництва до Росії.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом