Міністерство палива і енергетики України і Національна комісія з регулювання електроенергетики (НКРЕ) має намір переглянути інвестиційні програми для енергопостачальних компаній. Про це йшлося на робочій нараді з керівниками обленерго, що проходила під головуванням Міністра палива і енергетики України Івана Плачкова і була присвячена стану реконструкції і модернізації діючого енергетичного обладнання і розподільних мереж в Україні.

Як повідомили в прес-службі Мінпаливенерго, на нараді наголошувалося, що пріоритетними напрямками інвестування коштів повинна стати модернізація діючого енергетичного обладнання і розвиток електромереж. Будівництво телекомунікаційних систем і встановлення приладів обліку обленерго повинно здійснюватися паралельно.

За словами голови НКРЕ Валерія Кальченка, у 2005 році виконання інвестиційних програм обленерго становило 83%, або 1 млрд. грн. З освоєних коштів 15% було направлено на встановлення лічильників і телекомунікаційних систем, 27% - на зниження наднормативних втрат в мережах, 58% - на ремонт і модернізацію обладнання. У 2006 році 90% коштів відповідно до інвестиційних програм буде направлено обленерго на розвиток електричних мереж. При цьому Державна інспекція з енергетичного нагляду контролюватиме дотримання встановлених вимог і здійснюватиме перевірки, щоб уникнути зловживань з боку обленерго, повідомляє «ЛІГА».

Крім того Плачков повідомив, що держава, визнавши обленерго монополістами на ринку, має право контролювати їхню. діяльність. Міністр наголосив, що в державі повинна існувати єдина технічна політика, яка стане обов'язковою для виконання керівниками державних і приватних обленерго, передбачатиме єдині умови підключення споживачів до енергомереж, а також єдині стандарти і типи обладнання.

Міністр нагадав, що відповідно до Енергетичної стратегії України на період до 2030 року споживання природного газу галузями економіки України повинно зменшитися майже удвічі - до 45 млрд. кубометрів газу на рік. Відтак перед державою стоїть питання заміщення цього ресурсу електроенергією, виробленою на атомних електростанціях, гідроелектростанціях і урановим виробництвом.

За підсумками наради було ухвалено рішення про створення технічно-консультативної ради, до складу якої увійдуть представники Мінпаливенерго, НКРЕ і обленерго. До 1 липня 2006 року рада повинна відпрацювати механізми співпраці держави і приватних компаній-монополістів і виробити чіткий план розвитку розподільних мереж.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

441