У своєму щотижневому радіозверненні до українського народу Президент України Віктор Ющенко визначив головні складові програми підвищення енергоефективності української економіки, які мають бути реалізовані в найближчі роки.
Головними кроками програми має стати максимальне використання власних енергетичних ресурсів, розширення мережі партнерів в енергетичній співпраці, а також економне споживання енергії.
Президент переконаний, що Україна може витрачати вдвічі менше енергії як у промисловому, так і в комунальному секторі. Глава держави підкреслив, що держава знайде механізми заохочення підприємств, місцевій владі розвивати проекти з енергозбереження. "Впевнений - прийшов час упровадження нових енергозберігаючих технологій, заміни старого обладнання на сучасне і економічне. Уряд підтримуватиме інвестиції бізнесу в енергозбереження через спеціальні податкові і тарифні пільги. Це загальноєвропейська практика, яку повинна ввести і Україна", - сказав Ющенко. Крім того, Президент вважає неприпустимою практику оплати "за себе і за свого сусіда", яка до сьогодні є нормою в Україні. "Сьогодні тільки третина квартир в Україні має лічильники. Чесний облік ресурсів економитиме не тільки державні гроші, а й зменшить витрати кожного сімейного бюджету", - підкреслив він, передає «ЛІГА».
Одним з пунктів програми є розширення мережі партнерів з енергетичної співпраці. Президент підняв питання завершення будівництва нафтопроводу "Одеса-Броди" до польського Плоцька. "Нафтопровід транспортуватиме каспійську нафту в країни Центральної і Східної Європи. Це стратегічно важливий для України і Європи проект", - переконаний Ющенко.
Також одним з першочергових завдань, за словами глави держави, залишається диверсифікація джерел поставок і шляхів транспортування енергії. "Ми повинні шукати нових партнерів у світі і боротися за участь у міжнародних енергетичних проектах", - сказав він.
Стосовно власних енергетичних ресурсів України, то Президент, зокрема, підкреслив, що зростання світових цін на нафту і газ робить перспективною видобуток їх на шельфі Чорного моря, в інших регіонах України. "Вже найближчим часом ми плануємо залучити великих інвесторів для участі в розробці нових родовищ нафти та газу", - зазначив глава держави.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом