Лідер грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе заявила, що грузинська сторона дуже зацікавлена в тому, щоб на парламентських виборах в Україні отримали перемогу демократичні сили. Про це вона заявила сьогодні в інтерв'ю українським журналістам у Києві.
«Для Грузії дуже важливо, щоб в Україні була стабільність, політична стабільність. стабільність в Україні важлива не тільки для України, а й для регіону», - відзначила вона, передає «УНІАН».
У той же час Бурджанадзе сказала, що, перебуваючи у Києві, вона провела низку зустрічей з лідерами деяких політичних сил. Проте, відповідаючи на питання, чи зустрічалася вона з головою Партії регіонів Віктором Януковичем і чи планується така зустріч, Бурджанадзе відповіла: «з паном Януковичем у нас зустрічі не заплановано, зустрічі не буде».
Разом з тим, Бурджанадзе відзначила, що російсько-грузинські відносини перебувають «на дуже складній стадії».
« Російсько-грузинські відносини перебувають на дуже складній стадії, на жаль, певні російські політики, які мають величезний вплив на російську політику, досі не звільнилися від імперського мислення. Вони намагаються тримати Грузію у сфері впливу Російської Федерації. Ми проти будь-яких спроб, щоб сфера впливу розповсюджувалася на Грузію», - сказала Буджанадзе, додавши при цьому, що в XXI столітті держави повинні мати рівноправні взаємовідносини з урахуванням власних інтересів, які не повинні так чи інакше небезпечно впливати на інтереси іншої країни. «У нас принципові відмінності інтересів у дуже багатьох напрямах з Росією», - сказала спікер грузинського парламенту.
Вона також пояснила, що мета її візиту і участі в Міжпарламентській Асамблеї країн-учасниць СНД обумовлена ситуацією, яка склалася з перебуванням російського військового контингенту в Південній Осетії й Абхазії. «Оскільки російські миротворці не виконують свій мандат, вони напряму порушують усі ті пункти мандата, заради якого вони туди були запрошені. Конфлікт тільки ускладнюється, не вирішується політичним шляхом», - сказала Бурджанадзе. У той же час вона підкреслила, що Грузія хоче мирно врегулювати це питання.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом