Вчені порахували у людини гени, і народився Чарльз Дарвін.

На 12 лютого припадає православне свято Собор вселенських вчителів і святителів Василя Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста. Святкування цього дня встановлено у Візантії в 1084 році на згадку про припинення суперечок з питання про те, кому з них виходить віддати перевагу. В США сьогодні відзначається День народження Лінкольна (1809). 12 лютого виповнюється 60 років початку широкого вживання фрази «Ноу комент» («Ніяких коментарів»). Цього дня народилося дві відомі балерини: в 1881 році Ганна Павлова, дочка солдата і прачки, а в 1923 році Галія Баязітовна Ізмайлова, балерина, народна артистка СРСР.

Цього дня в 2000 році вченим - учасникам міжнародного проекту «Геном людини» - вдалося точно підрахувати, скільки саме генів міститься в клітці людського організму. Цю подію називають історичною, деякі газети порівнюють її з першим польотом людини в космос. Отримані результати в деякій мірі неочікувані. Так, до цих пір вчені вважали, що у людини може бути близько 100 тис. генів. Але виявилося, що їх всього від 26 до 30 тис. Це тільки в два рази більше генного набору черв'яка або мухи і лише трохи перевищує кількість генів у польової миші. Багато біологів і медиків називають те, що трапилося, «першим кроком до нової ери в медицині».

В 1809 році в Англії народився Чарльз Дарвін. Він вивчав медицину в університеті Едінбургу. Але був наляканий видом хірургічних операцій, що виконувалися без анестезії, і переглянув свої плани. Отримавши ступінь у Кембріджі, вирішив стати священиком, але потім передумав. Випадок визначив весь хід його подальшого життя. Восени 1831 р. йому запропонували здійснити кругосвітню подорож на військовому кораблі "Бігль" ("Шукач") як натураліст. Дослідження, які він там провів, дали матеріал, що, зрештою, привів Дарвіна до теорії природного відбору. Його основна робота Походження видів, де він описав теорію еволюції, була опублікована лише в 1859 році, через більш ніж 20 років після закінчення подорожі. В той час Дарвін, який прийняв гіпотезу природного відбору як механізму еволюції, робив інтенсивні дослідження в спробі підтвердити його гіпотезу, і думав про можливі аргументи супротивників.

Православні іменинники: Василь, Григорій, Іван (Іоанн), Іполіт, Петро, Федір.

Католицькі іменинники: Евлалія, Мелетій, Модест, Юліан.

Цього дня:

1818 Продекларована незалежність Чилі від Іспанії.

1826 «Власна Його Імператорської Величності канцелярія» стає важливою урядовою установою. Створюється 2-е Відділення на чолі з М.М. Сперанським, якому доручається кодифікування законодавства.

1829 В Тегерані під час розгрому Російської місії вбитий письменник і дипломат О.С. Грибоєдов.

1830 (31.01) Видання «Повного зібрання законів Російської Імперії» в 45 томах.

1831 В Бостоні, Массачусетс, США, починають продавати гумові калоші.

1912 Китай стає республікою після скидання Маньчжурської Династії.

1921 Вступ Червоної Армії до Грузії.

1924 Мумія фараона Тутанхамона витягується з його гробниці.

1936 В Києві відкрилася перша виставка народного мистецтва України.

1939 Пройшли перші вибори в сейм Карпатської України.

1944 Раднарком України закликав бандерівців припинити війну.

1946 Уїнстон Черчилль вперше спожив вираз «Ноу комент» («Ніяких коментарів»), що став нині улюбленою фразою політиків.

1947 В горах Сіхоте-Аліня (Далекий Схід, узбережжя Японського моря) падає найбільший з відомих людству залізний метеорит. Він дробиться в атмосфері і випадає залізним дощем на площі 35 квадратних кілометрів. Його маса оцінюється в 60 тонн, з яких зібрано 27 тонн у вигляді осколків різної величини. Вага найбільшого із знайдених осколків складає 1,7 тонни.

1960 Вводиться в експлуатацію перший український ядерний реактор.

1991 Верховна Рада України прийняла постанову про відновлення автономії Криму.

12 лютого народилися:

1809 Аврам Лінкольн (1809 - 15.4.1865), 16-й президент США (1860-65).

1809 Дарвін Чарльз, автор еволюційної теорії розвитку живих організмів (дарвінізму), англійський натураліст і мандрівник.

1871 Лесь Мартович, український письменник і громадський діяч.

1876 Дмитро Філатов, російський учений, основоположник експериментальної ембріології в Росії.

1884 Наталія Полонська-Василенко, український історик.

1893 Йосип Косіор, радянський державний діяч.

1895 А.Петрицький, український живописець і театральний художник.

1923 Франко Корсі Зеффіреллі, італійський режисер театру, опери і кіно. Відомий своїми елегантними дизайнами і розкішними постановками.

1952 Петро Подгородецький, група «Машина часу».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

843