Голова Секретаріату Президента України Олег Рибачук заявив, що Україна підписала газову угоду з Росією через ризик непостачання газу і незначні шанси виграти спір в Стокгольмському суді. Про це він сказав сьогодні на традиційному брифінгу в Секретаріаті Президента.

«Те, що відбулося в газових відносинах України з Росією, – була досягнута основна угода. Без цієї угоди Україна не мала б, я можу сказати це відповідально, поставок газу, і ми мали б дуже незначні шанси виграти справу в Стокгольмі», - сказав Рибачук.

Щодо ціни на газ Рибачук ще раз відзначив, що вона зафіксована на рівні 95 доларів за тисячу кубометрів. «Я бачив підписи під цією угодою – підпис Рязанова стоїть, підпис України», - сказав він.

Водночас голова Секретаріату стосовно газової проблематики відзначив, що питання публічності тут тісно пов'язані з питаннями енергетичної безпеки і з питаннями конфіденційності. За його словами, влада і зокрема переговірники в цьому контексті багато речей вважають несправедливими. «Тому що коли ти говориш або з міністром, або з головою «Нафтогазу», іноді у них мало не сльози на очах стоять, тому що вони мають документи, які не можуть опублікувати – тому що це конфіденційно, іде переговорний процес, і вони на вашу критику не можуть відповісти», - сказав Рибачук, повідомляє «УНІАН».

Він ще раз відзначив те, що українська влада стверджує, що серед засновників «РосУкрЕнерго» немає її представників: «Ми не говоримо про громадянство, ми говоримо про представників теперішньої української влади». «Коли президент Путін говорить про те, що там є українці, то, можливо, він дійсно знає прізвища українців, які там є. Але принципова різниця – українці або громадяни України, і представники теперішньої української влади», - наголосив Рибачук.

Водночас Рибачук повідомив, що під час переговорів президентів України і Росії Віктора Ющенка і Володимира Путіна в Астані в січні цього року, на яких він був присутній, «Ющенко звернувся до Президента Росії Путіна з проханням, щоб в «УкрРосЕнерго слово» «Укр» було наповнене якимсь змістом. Приблизно така логіка: ми - представники української влади - хотіли б, щоб хоча б 25% належало «Нафтогазу». І Віктор Андрійович попросив Президента Росії всіляко сприяти тому, щоб це сталося».

Також Рибачук відзначив, що «прем'єр-міністр України сказав, що в разі, якщо структура «УкрРосЕнерго», особливо непрозора частина «Райфайзена», якимсь чином непокоїть Російську Федерацію, то Україна готова запропонувати заміну цієї структури і зробити контакти між «Газпром» - «Нафтогазом», навіщо нам посередники?».

«Можливо, минула влада була дійсно настільки сильна, якщо Медведчук говорив: «Ми сильні як ніколи», що просто примусили, принизили «Газпром» і нав'язали їм таку невигідну структуру. Нинішня влада говорить, що ми це розуміємо, йдемо назустріч, і ми готові цю формулу змінити», - заявив Рибачук.

Як повідомляв ForUm, 4 січня НАК «Нафтогаз України» і РАТ «Газпром» підписали газову угоду. Через місяць - 2 лютого - НАК «Нафтогаз України» і «РосУкрЕнерго» створили спільне підприємство ЗАТ «Укргаз-Енерго» для постачання газу в Україну. Крім того, ЗАТ «Укргаз-Енерго» і компанія «РосУкрЕнерго» підписали 5-річний контракт про постачання середньоазіатського і російського природного газу в Україну за ціною 95 дол. за тисячу кубометрів.

1 лютого Президент України Віктор Ющенко заявив, що серед власників компанії «РосУкрЕнерго» немає жодної української державної структури. За його словами, він отримав цю інформацію від українських спецслужб.

Водночас Президент Російської Федерації Володимир Путін 7 лютого заявив, що 50% «РосУкрЕнерго» належить Україні. Зокрема, за його словами, «РосУкрЕнерго» «з її непрозорою 50-процентною українською часткою» «відпочиває» порівняно з тими махінаціями, які відбувалися в газових відносинах Росії і України протягом останніх 15 років.

На сьогодні відомо, що половина акцій «РосУкрЕнерго» належить «Газпрому», а решта формально перебувають у власності Raiffeisen Investment AG (Австрія), але він тільки представляє приватних осіб, які не розголошують своїх імен.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1037