Петлюра очолив Директорію, Маргарет Тетчер – Консервативну партію, народилися неевклідова геометрія і Яблонська.

11 лютого відзначається Всесвітній день хворого (заснований 13 травня 1992 року за пропозицією Папи Римського Іоанна Павла II - у католиків на 11 лютого випадає день Лурдської Богоматері). В Ірані сьогодні відзначається День революції (на честь повалення шахського режиму), в Камеруні – День молоді, в Ліберії – День збройних сил, в Японії – День заснування держави, в Данії - військовий Прапор-день, присвячений штурму Копенгагена (відноситься до свят і пам'ятних дат, на честь яких у встановлених законодавством місцях піднімають державний прапор). 11 лютого виповнюється 197 років пароплаву і 128 років прогнозу погоди.

Цього дня в 1919 році отаман Симон Петлюра очолив Українську Директорію. А народився український військовий і політичний діяч, вождь націоналістичного руху на Україні 17 травня 1879 року в Полтаві, в багатодітній родині дрібного підприємця-візника. Царський указ про «кухаркіних дітей», який закрив доступ в гімназію, залишав єдиний шанс здібним хлопчикам -- духовні семінарії. Правда, через конфлікт з керівництвом Петлюра був виключений із списку семінаристів. В 20 років Симон вступив в Революційну Українську партію (РУП), яка проголошувала популярне тоді поєднання соціалістичних і націоналістичних гасел. Вчився в Полтавській Духовній семінарії, працював вчителем, природодослідником на Кубані. З 1905 – журналіст в редакції газети «Рада» і органу УСДРП «Слово». Співробітничав з журналами «Вільна Україна» в Петербурзі, в 1912 з «Українським життям» (Москва). Член УСДРП. Під час Першої світової – Голова Комісії Всерос. Земської спілки на Західному фронті, Голова Української Ради Західного фронту. В травні 1917 на 1-у Всеукраїнському військовому з'їзді був вибраний головою УкрГенВоєнКому, член Центральної Ради. З липня по грудень 1917 – Генеральний Секретар Військових справ УНР (міністр оборони), в січні – лютому 1918 – отаман Гайдамацького коша Слобідської України. У квітні – Голова Всеукраїнської Спілки Земств, один з організаторів Українського Національного Союзу. З листопада 1918 – член Директорії, а з травня 1919 – офіційний Голова Директорії УНР, головний отаман Республіканських військ УНР. В період радянсько-польської війни воював на боці поляків. З 1921 – в еміграції. Був убитий в Парижі агентом ВЧК.

Православні іменинники: Галина, Герасим, Євген, Гнат, Лаврентій, Лука, Роман, Селіван.

Католицькі іменинники: Бернарда, Марія, Лазар, Лукіан.

Цього дня:

660 до н.е. Уродженець о. Кюсю Дзімму, який називає своєю праматір‘ю богиню сонця Аматерасу, завойовує країну Ямато і посідає її престол. Він приймає титул Сина Неба і засновує династію, яка править в Японії і понині. Цей день вважається датою заснування японської держави. З 1336 святкується як самурайське свято «Кігенсецу» - День заснування держави.

1697 Петро I дозволив продаж тютюну в Росії.

1829 Помер російський письменник і дипломат Олександр Грибоєдов.

1826 Засновано Лондонський університет.

1826 Вперше у світі російський математик М. І. Лобачевский публічно доповідає про народження нової геометрії, яка отримає назву «неевклідової».

1852 Микола Гоголь кидає у вогонь рукопис другого тому «Мертвих душ».

1878 Великобританія: перший щотижневий прогноз погоди був опублікований Метеорологічною службою.

1900 Створюється Революційна українська партія.

1929 Між італійською державою і Ватиканом підписуються угоди, що визнають створення на території Рима суверенної держави Ватикан, фінансові відносини сторін, права і привілеї католицької церкви в Італії.

1945 Завершує свою роботу Кримська конференція «великої трійки», на якій приймається план післявоєнного устрою Європи.

1948 Помер радянський кінорежисер Сергій Ейзенштейн.

1948 На засіданні Політбюро ЦК ВКП(б) перший секретар українського ЦК, Київського обкому і міськкому партії і одночасно голова Радміну України Микита Хрущов виступив з пропозицією без жодних судових формальностей вислати із Західної України куркулів і українських націоналістів.

1975 Маргарет Тетчер обрано лідером Консервативної партії Великобританії – вона стає першою жінкою-лідером британської політичної партії.

1979 В результаті ісламської революції в Ірані було повалено шахський режим.

1990 Нельсон Мандела виходить на свободу після 27 років ув’язнення (околиці Кептауна, Південна Африка). Початок розпаду політичної система апартеїду.

1996 Помер англійський письменник-фантаст Роберт (Боб) Шоу.

2000 Помер письменник Володимир Бєляєв.

11 лютого народилися:

1773 Василь Каразін, реформатор, творець першого в Росії міністерства просвіти, засновник Харківського університету.

1847 Томас Алва Едісон (1847 - 18.10.1931), американський винахідник.

1875 Василь Іванович Качалов (Шверубович)(1875 - 1948), актор МХАТу, народний артист СРСР.

1902 Любов Петрівна Орлова (1902 - 26.01.1975), знаменита радянська актриса. Грала на сцені Музичного театру ім. Немировича-Данченка, Театру Моссовєта. Знялася в музичних комедіях режисера Г.В. Александрова «Веселі хлопці», «Цирк», «Весна», «Волга-Волга» та ін. Лауреат Державної премії СРСР.

1917 Тетяна Яблонська, художниця.

1918 Олександр Ісайович Солженіцин, письменник, лауреат Нобелівської премії.

1930 Валя Котик (Валентин Олександрович, 1930 - 944), учасник партизанського руху на Україні в роки Великої Вітчизняної війни, піонер, Герой Радянського Союзу.

1931 Руперт Мердок, австралійський видавець-магнат.

1934 Мері Квант, англійський модельєр. Ввела моду на міні-спідниці в Британії і була одним з перших модельєрів одягу спеціально для підлітків і молоді.

1969 Дженніфер Аністон, актриса.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1151