Колишній генеральний прокурор України Святослав Піскун заявляє, що в справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе немає матеріалів з грифом «таємно» і тому воно повинне слухатися відкрито. Про це він сказав сьогодні в інтерв'ю журналістам у Києві.

«Я так думаю, що та справа, яка передана в суд, не має грифа секретності. Є відокремлені матеріали, що несуть у собі гриф секретності», - сказав Піскун.

За його словами, ці матеріали стосуються розшуку колишнього начальника Департаменту кримінальної розвідки МВС України генерала міліції Олексія Пукача й інших учасників злочину. «Це секретні матеріали, вони виділені в окрему справу, вони не передавалися до суду, вони залишилися в прокуратурі», - сказав Піскун.

При цьому Піскун відмітив, що, перебуваючи на посаді генпрокурора, він наполягав, щоб справу відносно безпосередніх вбивць Г.Гонгадзе передавали до суду, оскільки у той час Пукача «ось-ось повинні були привести».

«Взагалі, - додав Піскун, - я здивований, чому до цих пір його (Пукача – ред.) немає (не затриманий – ред.)». В цьому екс-генпрокурор бачить деякі вади роботи правоохоронних органів, передає «УНІАН».

За словами Піскуна, розгляд справи Гонгадзе повинен бути відкритим. На його думку, єдине, що повинне слухатися в закритому режимі, це питання, що стосуються розголошування державної або службової таємниці. При цьому Піскун відмітив, що ці дані повинні заслуховуватися судом як окремий блок, а все інше, у тому числі і допити підсудних, повинні відбуватися у відкритому режимі. «Необхідно визначитися, які моменти є секретними, і зробити частину засідання в закритому режимі. Такі моменти, як допит підсудних, необхідно проводити у відкритому режимі і пояснити тим же підсудним, що питання, пов'язані з державною таємницею, або таємної службової діяльності, вони не повинні озвучувати у відкритому режимі», - вважає екс-генпрокурор.

«Необхідно прибрати з цього питання політику, а залишити чисто процесуальні питання», - продовжив Піскун, відмітивши, що на його думку, багато хто намагається зробити і вже зробив собі певний політичний капітал на ділі Гонгадзе.

В контексті цього Піскун закликав владу не чинити тиск на суд. Свій заклик він пояснив тим, що на попереднє засідання у справі Г.Гонгадзе в Апеляційний суд Києва прийшов глава Секретаріату Президента Олег Рибачук. На думку Піскуна, появу цієї особи на судовому процесі можна розцінювати як певний тиск на суд. Він виразив своє обурення висловлюваннями Рибачука, в яких він назвав суд «судилищем».

Як повідомляв ForUm, 8 серпня 2005 року прес-служба Генпрокуратури повідомила, що Генеральна Прокуратура України завершила розслідування в кримінальній справі у звинуваченні Валерія Костенка, Миколи Протасова, Олександра Поповіча згідно з п. «i» ст.93 і ч.3 ст.166 Кримінального кодексу України в редакції 1960 року, яке виділене з кримінальної справи №60-1241 за фактом навмисного вбивства журналіста Г.Гонгадзе.

9 січня 2006 року Апеляційний Суд Києва розпочав розгляд по суті кримінальної справи про вбивство журналіста Г.Гонгадзе. В той же час суд вирішив слухати справу частково в закритому режимі.

8 лютого в Апеляційний Суд Києва, який розглядає справу про вбивство журналіста Г.Гонгадзе, прибув Рибачук, Він відзначив, що прибув до суду для того, щоб передати обурення Президента України Віктора Ющенка щодо ходу й умов судового процесу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

361