Досі вважалося, що планетні системи — привілей зірок помірного розміру. Приблизно таких, як Сонце. Але тепер інфрачервоний телескоп Spitzer допоміг знайти пилові диски у двох дуже масивних зірок.
Дослідження виконала команда на чолі з Джоелем Кастнером з Рочестерського інституту технології.
Вона спостерігала за зірками R 66 і R 126, які мають маси в 30 і 70 сонячних років, відповідно. Обидві зірки розташовані у Великій Магеллановій Хмарі. І як показав аналіз, оточені величезними дисками, що містять частинки, подібні піщинкам, передає «Мембрана».
Цікавий контраст. Недавно був відкритий пиловий диск у зовсім маленької зірки, яку за розміром можна порівняти з великою планетою.
Кастнер і його колеги говорять, цілком можливо, що планетні системи у R 66 і R 126 вже сформувалися. Просто Spitzer не зміг з'ясувати, чи є всередині цього диска більш великі, ніж піщинки, тіла — комети та планети.
Адже досі вважалося, що потужне випромінювання "видуває" з околиць такої великої зірки пиловий матеріал. "Наші дані пропонують свідчення, що процес формування планет може бути більш витривалим, ніж думали раніше", — говорить Кастнер.
Вивчені зірки, проте, настільки масивні, що вони, як розрахували вчені, вичерпають своє ядерне паливо і вибухнуть як найновіші всього через декілька мільйонів років, ймовірно, зруйнувавши планети, якщо вони там є.
" Ми не знаємо напевно, чи в змозі планети, такі як в нашій Сонячній системі, сформуватися в такому енергійному, динамічному навколишньому середовищі, як у цих масивних зірок. Але якби вони там виникли, їх існування було б коротким і захоплюючим", — говорить член команди Чарльз Бейчман з лабораторії реактивного руху.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом