Винниченко пішов у відставку, Пушкін з життя, а Папа Римський відвідав ісламську країну.
Початок нового року в мусульманському календарі - Хиджре (1 мухарама 1426 р.) В Японії цього дня починається дводенне свято демонів Оні-мацурі. В російському календарі святкових і пам'ятних дат - День дипломатичного працівника і День пам'яті Олександра Сергійовича Пушкіна. Напередодні цього дня в 1837 р. він був смертельно поранений під час дуелі з Дантесом. Дуель проходила в Санкт-Петербурзі на Чорній річці. Сьогодні 120 років з дня народження українського актора і режисера Є. Коханенка (справж. Фам –Кохан). 100 років з дня народження грецької письменниці і перекладача, з української мови також, Софії Мавроїді -Паладаки (1906-1977). В цей день 222 роки тому форт Чорноморського флоту отримав назву Севастополь.
Цього дня в 1837 році від рани, отриманої на дуелі з Дантесом, помирає О.С. Пушкін. Літо 1836 р. виявилося фатальним для поета. Вперше поповзли чутки про кавалергарда Дантеса. «Він ревнував Н.М. Гончарову не тому, що в ній сумнівався, а тому що боявся світських пліток, - визначав становище поета в суспільстві В.А. Сологуб. Цей острах був причиною його смерті, а не п. Дантес, якого йому нічого було боятися. Він бачив у ньому не серйозного суперника, не зазіхала на його справжню честь, а зазіхала на його ім'я, і цього він не міг витримати». Рішення наближалося швидко. 4 листопада були розіслані друзям і знайомим Пушкіна анонімні пасквілі, в написанні яких підозрювався голландський посланник Геккерен, котрий всиновив Дантеса. Виклик на дуель, Пушкіним був відправлений негайно. Дантес прийняв виклик, попросивши відстрочення на 15 днів. Потім він робить пропозицію сестрі Н.М. Гончарової, Катерині Миколаївні, і бере свою згоду на поєдинок назад. Надалі поведінка Дантеса і Геккерена була настільки непристойною, що Пушкін був змушений написати гнівного листа Геккерену. Два місяці тривала така невизначеність. Вранці 27 січня Дантес прислав Пушкіну виклик. О 4 годині була призначена дуель за Чорною річкою. Секундантом Пушкіна був товариш-ліцеїст, підполковник К.К. Данзас.
Першим стріляв Дантес. Пушкін був смертельно поранений в живіт. Лежачи, вистрілив у противника. Куля, направлена в груди, потрапила в руку, якою Дантес прикрив груди.
Лікарі не приховували від Пушкіна наближення трагічного кінця, придворний медик Арендт привіз записку від імператора: «Якщо Бог не дасть нам побачитися на цьому світі, посилаю тобі моє прощення і останню пораду: померти християнином. Про дружину і дітей не турбуйся, я беру їх на свої руки». Пушкін був зворушений цими словами: «Скажіть государю, що жалію про втрачене життя, тому що не можу йому подякувати, що я був би весь його …» Причащаючи Пушкіна священик з сльозами розповів про те благочестя, з яким поет виконав християнський обов’язок. Данзасу Пушкін сказав: «Вимагаю, щоб ти не мстив за мою смерть; прощаю йому і хочу померти християнином». Арендт, який бачив за своє життя багато смертей, говорив, що ніколи не бачив нічого подібного: таке терпіння при таких стражданнях. Часто викликав Пушкін до себе дружину, переконуючи її, що поранений в ногу. Найближчі друзі були біля Пушкіна. Шанувальники поета стояли в його передпокої і на сходах.
О 2 годині Пушкін помер. В ніч з 11 на 12 лютого (30-го на 31 січня) труна була перенесена в церкву Спаса Конюшенного. Вранці, 13 лютого, відбулося відспівування, ввечері тіло повезли в губернію Пскова, в Святогорський монастир.
Православні іменинники: Аріадна, Василина, Єфрем, Ісак, Паладій, Феодосій, Федосій.
Католицькі іменинники: Схоластика, Гіацинт.
Цього дня:
1635 У Парижі кардиналом Ришельє була заснована Французька академія.
1636 (31.01) Перша письмова згадка на Русі про праску: «Генваря в 31 день, ковалю Івашці Трофимову 5 алт., а він за ті гроші зробив у царицину палату праску залізну» (з книги записів витрат цариці). У XVIII столітті виготовленням прасок займалися на Демидівському й інших ливарних заводах. Найпопулярнішою була праска, що нагрівається вугіллям.
1763 Укладається Паризький мирний договір на завершення Семирічної війни.
1784 Указом уряду форт Чорноморського флоту отримав назву Севастополь.
1837 Від рани, отриманої на дуелі з Дантесом, помирає О.С. Пушкін.
1857 Видання указу імператора Олександра II про спорудження в Росії першої мережі залізниць.
1897 Газета New York Times починає виходити з слоганом «Всі новини, гідні згадки» (All News That’s Fit to Print).
1918 На переговорах в Брест-Литовську Л. Троцький відмовляється підписати мир на умовах Німеччини, внаслідок чого країни Четверного союзу (Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина і Болгарія) відновлять військові дії проти радянської Росії.
1918 під натиском С.Петлюри глава української Директорії В.Винниченко пішов у відставку
1919 У газеті «Радянська країна» опублікована Декларація імажиністів – нової літературної течії на чолі з Єсеніним, Марієнгофом і ін.
1946 Відбулися перші вибори до Верховної Ради СРСР.
1947 У Парижі між державами - переможцями в 2-й світовій війні та колишніми союзниками Німеччини в Європі - Італією, Болгарією, Угорщиною, Румунією і Фінляндією підписуються мирні угоди.
1948 Постановою ЦК ВКП(б) «Про декадентські тенденції в радянській музиці» провідні композитори звинувачуються в тому, що вони «зменшили високу громадянську роль музики і звузили її значення, обмеживши задоволенням збочених смаків естетствуючих індивідуалістів». До реакційного буржуазного мистецтва віднесені художники Гоген і Сезанн, архітектор Гропіус, композитори Дебюссі, Равель, Стравінський і т.д. Розпал боротьби з космополітизмом.
1993 Починається перший в історії візит Папи Римського в ісламську країну - в столиці Судану Хартумі Іоанн Павло II зустрічається з главою уряду Судану.
1994 Абхазія проголосила повну самостійність від Грузії.
10 лютого народилися:
1728 Петро III. Фельдфебель на російському троні. «Вступивши на престол, Петро рідко доживав до вечора тверезим» (Ключевський). Імператор носив прусський мундир і прусському ордену віддавав перевагу перед російським, все це викликало державний переворот, вчинений гвардією на користь Катерини II.
1890 (29.01) Борис Леонідович Пастернак (1890 - 30.05.1960), один з кращих поетів епохи. Не уникнув гоніння через свій роман «Доктор Живаго».
1898 Бертольд Брехт (1898 - 1956), німецький поет, драматург і режисер, лауреат Міжнародної Ленінської премії.
1938 Георгій Олександрович Вайнер, автор популярних детективів, написаних у співавторстві з братом («Візит до Мінотавра», «Гонки по вертикалі», «Ера милосердя»).
1962 Максим Леонідов, рок-співак.
1963 Сергія Пенкін, співака, занесено до Книги рекордів Гіннеса як володаря діапазону голосу в чотири октави.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом