Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про державне регулювання виробництва і обігу тютюнових виробів».
“ За” проголосував 271 народний депутат з 397, зареєстрованих у залі, передає «УНІАН».
Відповідно до закону, медичне попередження – це інформація про шкідливий вплив споживання тютюнових виробів на здоров'я людини, яке є на пачках, коробках, сувенірних коробках, а також на упаковці (за винятком прозорих обгорток), в якій тютюнові вироби містяться в пачках або коробках.
ВР зобов'язала кожного виробника або імпортера тютюнових виробів щорічно, не пізніше 1 лютого року, наступного за звітним, надавати центральному органу виконавчої влади в галузі охорони здоров'я інформацію про інгредієнти тютюнових виробів, які призначені для реалізації на митній території України. Інформація про інгредієнти подається в паперовому і електронному вигляді.
До переліку інгредієнтів, які додаються в тютюн окремо по кожній власній назві тютюнових виробів, указуються інгредієнти, які додаються в тютюн тютюнових виробів кожної власної назви з вказівкою найбільшого (максимального) рівня їх використання в одиниці тютюнового виробу серед тютюнових виробів усіх власних назв, які виробляються або імпортуються даним суб'єктом підприємницької діяльності.
Найбільший (максимальний) рівень використання інгредієнта визначається у відсотках від загальної ваги тютюну (з урахуванням рівня вогкості).
Інгредієнти по кожній нетютюновій складовій тютюнових виробів указуються в порядку зменшення їх ваги з вказівкою найбільшого (максимального) рівня використання окремого інгредієнта серед тютюнових виробів всіх власних назв, які виробляються або імпортуються даним суб'єктом підприємницької діяльності, який визначається у відсотках від загальної ваги одиниці тютюнового виробу.
Центральний орган виконавчої влади в області охорони здоров'я оприлюднюватиме інформацію про інгредієнти тютюнових виробів в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Виробник може наносити на етикетки додаткову інформацію стосовно характеристики продукту. При цьому виробникам тютюнових виробів забороняється наносити на етикетки інформацію, яка може вводити в оману або складати неправильне враження щодо характеристик тютюнових виробів, їх вплив на здоров'я, включаючи будь-який термін, напис, торговельну марку, зображення, символічний або будь-який інший знак, який прямо або побічно складає помилкове враження про те, що певний тютюновий виріб є менш шкідливим, ніж інші тютюнові вироби, у тому числі включати такі терміни, як «з низьким вмістом смол», «легкі», «супер легкі», «ультра легкі» і їх аналоги іншими мовами.
Законом заборонено виробництво (окрім виробництва для експорту) і імпорт для реалізації на території України тютюнових виробів:
сигарет, в яких показники вміст нікотину і смоли в димі однієї сигарети перевищують, - нікотину 1, 2 міліграми, смоли - 12 міліграмів;
на упаковці яких відсутні медичні попередження споживачів тютюнових виробів;
з використовуванням на їх упаковці термінів, написів, торговельних марок, зображень, символічних або будь-яких інших знаків, які можуть вводити в оману або створювати неправильне враження про характеристики тютюнових виробів, їх вплив на здоров'я, прямо або побічно отримувати помилкове враження про те, що певний тютюновий виріб є менш шкідливим, ніж інші тютюнові вироби, у тому числі включати такі терміни, як “з низьким містом смол”, “легкі”, “супер легкі”, “ультра легкі” і їх аналоги іншими мовами”.
Забороняється підтримка виробництва (імпорту) тютюну і тютюнових виробів для реалізації на митній території України у формі державного фінансування, надання за рахунок коштів Державного бюджету України і місцевих бюджетів відповідним суб'єктам господарювання фінансової допомоги, фінансових гарантій, дотацій, субсидій, пільгових кредитів (позик).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом