Недопуск військових підрозділів іноземних держав на територію України для участі в багатонаціональних навчаннях знижує рівень міжнародної військової співпраці Збройних Сил України.

Про це повідомили в управлінні прес-служби Міністерства оборони з приводу несхвалення Верховною Радою проекту закону “Про рішення Президента України “Про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України в 2006 році для участі в багатонаціональних військових навчаннях”.

Міністр оборони Анатолій Гриценко, представляючи сьогодні народним депутатам відповідний законопроект, відзначив, що цей документ дає правову основу відповідно до Конституції, і законами України проводити військові навчання на території нашої держави.

“Армії, яка не воює, дуже важко підтримувати боєздатність, і єдиний шлях – це проведення військових навчань, - відзначив Гриценко.

Він також відзначив, що Збройні Сили України проводять військові навчання на території інших держав, і в цьому контексті відповідне рішення вже затверджено Президентом України, але участь у військових навчаннях на території нашої держави – є прерогативою Верховної Ради України, передає «УНІАН».

“Це вигідно для України, оскільки йдеться про створення бойових можливостей для нашої держави. Це економічно вигідно для нас, адже левову частку витрат на проведення навчань беруть на себе представники інших держав, - відзначив міністр оборони України.

Гриценко також додав, що головна спрямованість цих навчань – це підготовка Збройних Сил України до проведення гуманітарних, пошукових, рятувальних і інших операцій миротворчого характеру.

“Зараз не йдеться про те, яким чином будуть використані ці бойові можливості, які створюються в Україні і для України, оскільки у кожному конкретному випадку рішення приймає Верховна Рада, як єдиний орган, який може дати дозвіл на участь у тій чи іншій миротворчій операції”, - підкреслив міністр оборони України і попросив народних депутатів підтримати цей законопроект.

Проте, як констатують у Міноборони, тільки 215 народних депутатів прислухалися до аргументів міністра і своїх колег, які під час обговорення виступили за підтримку цього законопроекту.

Таким чином, законопроект не був схвалений, а це, у свою чергу, знижує рівень міжнародної військової співпраці Збройних Сил України і погіршує ситуацію з виконанням Програм бойової підготовки частин і з'єднань ЗС України, особливо тих, які планувалося залучити до участі в багатонаціональних військових навчаннях на території України, підкреслюють у Міноборони.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

286