В Китаї були знайдені останки раніше невідомого виду тиранозавра юрського періоду, пише газета "Ле Фігаро".

Останки триметрового м'ясоїдного динозавра з величезною носовою "короною" були знайдені в Сіньдзян - Уйгурському автономному районі (Xinjiang ) на північному заході Китаю. Раніше невідомий цей вид динозавра отримав наукове найменування "Гуанлонг вукаії"(Guanlong wucaii). Назва походить від китайських слів гуан - корона і лонг - дракон, вукаї - п'ять кольорів, яскраве забарвлення, характерне для схилів гір басейну Дзунгар (Junggar), повідомляє РІА «Новини».

Цей вид тиранозавра жив в цій місцевості в епоху раннього юрського періоду близько 160 мільйонів років тому. Вид "Тиранозавр Рекс", який пішов від нього пізніше і досягав 13 метрів завдовжки, з'явився на землі 70 мільйонів років тому в пізній крейдяний період.

За словами учасника розкопок ученого Сінь Су (Xing Xu) з Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Пекіна цей новий вид динозавра є представником найдревнішого виду м'ясоїдних тиранозаврів.

"Носовий гребінь" чимало здивував учених. На думку дослідників, він виконував функцію, схожу з павиним хвостом, і призначався для привернення уваги особин протилежної статі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

429