Заступник Міністра юстиції Дмитро Котляр поінформував представників держав – членів Ради Європи про виконання Україною ряду рішень Європейського суду з прав людини, де констатувалися порушення Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Як повідомили в прес-службі Міністерства юстиції, Україна відзвітувала про вжиття заходів на виконання рішень суду у справі Мельниченка (порушення права бути вибраним), справі Салова (порушення права затриманого негайно з'явитися перед суддею, права на справедливий суд і права на вільне вираження поглядів), справі Афанасьєва (нелюдське і таке, що принижує гідність, поводження) та в інших справах про невиконання рішень національних судів про виплату зарплати та інших засобів (справа Жовнер, Півень та ін.).

Котляр також поінформував Комітет міністрів Ради Європи про заходи, що вживаються для поліпшення стану виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини. Зокрема він згадав про положення Плану заходів з виконання обов'язків і зобов'язань України, що виникають з її членства в Раді Європи, повідомляє «ЛІГА».

Згідно з Планом заходів, Уповноваженому у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини, Міністерству юстиції України, іншим центральним органам виконавчої влади доручено забезпечувати швидке і повне виконання рішень Європейського суду з прав людини проти України. Крім того Кабінет Міністрів повинен забезпечити супровід у Верховній Раді законопроекту «Про виконання рішень і застосування практики Європейського суду з прав людини».

У 2005 році Європейський суд з прав людини виніс 120 рішень по суті у справах проти України. В 119 справах суд констатував порушення з боку державних органів України прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основних свобод. Переважна більшість справ, у яких суд виніс рішення у 2005 році, стосувалася невиконання або тривалого виконання рішень національних судів (67 справ). Також суд констатував порушення положень Конвенції в таких питаннях, як право на життя (1 справа), заборону тортур, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження (4 справи), право на свободу і особисту недоторканність (5 справ), право на справедливий суд протягом розумного терміну (107 справ), право на повагу до приватного і сімейного життя (1 справа), право на свободу вираження поглядів (2 справи), право на ефективні засоби юридичного захисту (33 справи).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

379