Виконувач обов'язків голови Верховного Суду України Петро Пилипчук 8 лютого прийняв керівника Місії ОБСЄ з нагляду на парламентських виборах в Україні Любомира Копая.
Як повідомили в прес-службі Верховного Суду, під час зустрічі сторони розглянули актуальні проблеми, що виникають при вирішенні судами виборчих спорів, обговорили питання співпраці Верховного Суду України і Місії ОБСЄ з нагляду на парламентських виборах в Україні.
Відповідаючи на питання Копая, в.о. голови ВС розказав гостеві про специфіку адміністративного судочинства. З 1 вересня 2005 року набув чинності Кодекс адміністративного судочинства України, який визначає процедуру розгляду місцевими, апеляційними судами і Вищим адміністративним судом скарг, пов'язаних з виборчим процесом. Згідно з Кодексом, у Верховному Суді можуть бути оскаржені тільки рішення Центральної виборчої комісії України про результати виборів, зазначив Пилипчук. Проте, відзначив він, найвищий орган системи судів загальної юрисдикції не стоїть осторонь проблем, що виникають під час виборчого процесу: проводяться навчання суддів, вивчається нове законодавство. «Ми орієнтуємо суддів на те, що всі справи, що стосуються виборів, повинні розглядатися у відкритому, прозорому режимі, а будь-яке рішення повинно бути доступне для громадськості», - сказав Пилипчук. Під час розмови в.о. голови ВС відзначив важливість участі міжнародних спостерігачів у виборчих процесах, зокрема Місії ОБСЄ з нагляду на парламентських виборах в Україні, повідомляє «УНІАН».
Копай поінформував про діяльність Місії, серед завдань якої – нагляд за процесами вирішення виборчих спорів судами і виборчими комісіями. «Ми маємо на меті представити реальну картину виборчого процесу не тільки українському народу, органам державної влади, але й країнам - членам ОБСЄ», - сказав він. Рекомендації, напрацьовані за підсумками спостережень за виборами в Україні, Місія ОБСЄ обнародує через кілька тижнів після виборів, запевнив Копай. Відзначивши позитивні зміни, що відбулися в українському законодавстві з часу проведення президентських виборів 2004 року, керівник Місії ОБСЄ відзначив: «Україна має великі можливості для поглиблення демократичних процесів, початих рік тому».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом