Не йти стопами газети «Сьогодні», яка прославилася передруком скандальних карикатур на пророка Мухаммеда, вчора вустами свого прес-секретаря Ірини Геращенко просив Президент. За її словами, до освітлення міжнаціональних і міжрелігійних відносин треба ставитися делікатно.

Геращенко підкреслила, що Президент і влада роблять все можливе для того, щоб у державі панувала міжнаціональна, міжетнічна і міжконфесійна згода. «Ми переконані, що сьогодні, коли в світі і суспільстві продовжується така непроста дискусія щодо дуже тонкої грані між свободою слова і політкоректністю, Україна не може стояти осторонь від цих дискусій», - сказала вона.

Геращенко відзначила, що там, де є свобода слова, повинна бути і висока відповідальність ЗМІ. «Порушення цього принципу, яке може привести до якихось моментів виникнення напруженості в міжнаціональних, міжетнічних відносинах, завжди жорстко засуджуватиметься Президентом Ющенком і його командою», - підкреслила прес-секретар.

Вона заявила: «Ми вважаємо некоректною будь-яку публікацію, будь-який матеріал, будь-яку дію, яка може образити національні або релігійні почуття громадян, тому Президент України гостро засуджує будь-які прояви нетерпимості і ксенофобії».

Як відомо, недавно українська газета «Сьогодні»http://today.viaduk.net/ передрукувала карикатури західних ЗМІ на пророка Мухаммеда, які спричинили хвилю протестів мусульман у всьому світі. 16 мусульманських організацій України розповсюдили заяву, в якій вимагали від редакції газети «Сьогодні»http://today.viaduk.net/ вибачень за цю публікацію.

Редактор газети Ігор Гужва аргументував рішення газети опублікувати скандальні карикатури тим, що суспільство повинне знати про причини скандалу.

«Редакція керувалася... виключно правом наших читачів знати те, через що розгорається такий неабиякий світовий конфлікт. І ми вважаємо, ми переконані, що наш читач має право знати, що стало причиною безладдя і хвилювань на Сході. Звичайно, ми повинні були опублікувати ці карикатури», - підкреслив головний редактор.

За його словами в діях газети не було політичних мотивів.

«Це елементарне інформування читача про причини кризи. Саме так, наскільки я знаю, поступили і деякі арабські газети. Які саме з цієї точки зору опублікували ці карикатури», - повідомив він.

Крім того, Гужва не виключив можливість судових позовів до тих політиків, які використовуватимуть критику газети для ведення своєї передвиборної кампанії.

«Ми подаватимемо до суду на тих політиків, які намагаються, розпалюючи пристрасті навкруги цієї ситуації, заробити собі передвиборні очки», - відзначив він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

974