Ціна на хліб і хлібобулочні вироби в Україні може неістотно підвищитися внаслідок підвищення ціни на газ.
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики Іван Димчак під час засідання парламентського Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин.
За його словами, ціна на хліб може підвищитися на 2-3 відсотки, “але це неістотно”. Він пояснив, що сьогодні пекарна галузь працює рентабельно.
Димчак зазначив, що “зерно сьогодні є, проте з якісним продовольчим зерном 3-4 класу є проблеми, які міністерство вирішуватиме” , повідомляє «УНІАН».
Раніше ForUm повідомляв, що голова Держкомрезерву України Богдан Федорчук заявляв про те, що ситуації на ринку хліба і цукру нагнітається штучно.
Як повідомили в прес-службі Держкомрезерву, за словами голови комітету, певним зацікавленим бізнес-структурам вигідно створювати ажіотаж на ринку, щоб підготувати грунт для подальшого підвищення цін. Ситуація “підігрівається” всіма доступними засобами: від необгрунтованих заяв про дефіцит зерна і цукру до “притримування” цих продуктів в пунктах зберігання для створення штучного дефіциту.
Зокрема що стосується запасів Держрезерву, за словами Федорчука, після затвердження Кабінетом Міністрів України плану освіження на ринку буде продана досить велика кількість борошна, і ціна його буде невисокою.
Своєю чергою, за словами Федорчука, Державний комітет України з державного матеріального резерву в повному обсязі виконує всі поставлені перед ним завдання щодо закладення в Держрезерв необхідної кількості товарів продовольчої групи, енергоносіїв та інших матеріальних цінностей. Саме забезпечення цих запасів дозволяє виконувати основні завдання Держкомрезервом, головне з них – збереження стабільної ситуації на ринку і надання необхідної підтримки економіці держави.
Нагадуємо також, що київський мер Олександр Омельченко заявив, що ціни на хліб в Києві до нового урожаю не будуть підвищуватися. Коментуючи наміри харківської, дніпропетровської і деяких інших обласних властей підвищити ціни на борошно, крупи і хліб, Омельченко заявив: «Я не бачу ніяких підстав і обгрунтовування в цілому по Україні (для підвищення цін на хліб – ред.), тому що я знаю розміри запасів зерна. А щодо запасів зерна в Києві, то ми забезпечені по травень включно».
Раніше міністр аграрної політики України Олександр Баранівський висловив надію, що люті морози цієї зими не позначаться на ціні хліба.
Коментуючи ситуацію, він зазначив: «Що стосується ціни на хліб, то, я розумію, що морози не сприяли підвищенню врожайності, але проводяться досліди і дуже негативні висновки не робляться».
За його словами, «через зерно ціни на хліб не підвищаться». При цьому Баранівський відзначив, що цього року зерно, яке закупляли хлібопекарі, коштувало в 1,5 разу дешевше, ніж минулого року. «Прогнози робити зарано, але і трагедії немає», - підсумував міністр.
Нагадаємо, за даними моніторингу цін, в першій декаді січня 2006 року, порівняно з 30 грудня 2005 року, середні рівні роздрібних цін на хліб з борошна першого гатунку підвищилися на 0,6%, на хліб житньо-пшеничний - на 0,7%, на хліб з борошна вищого гатунку - на 0,9%. На борошно вищого гатунку середні рівні цін в цілому по Україні не змінилися.
Нагадуємо також, що міністр аграрної політики Олександр Баранівський стверджує, що економічного підгрунтя для підвищення цін на хліб в Україні немає, проте не виключає його подорожчання.
Як заявив міністр на прес-конференції в Житомирі 29 січня 2006 року, українські хлібопекарні закупили зерно для випікання хліба за цінами 2003 року.
Баранівський також повідомив, що немає ніякого підгрунтя для того, щоб ціна зерна впливала на підвищення ціни на хліб. Проте, за словами міністра, оскільки в Україні дорожчає газ, то можливе і підвищення ціни на хліб. При цьому він наголосив, що саме тому обласні державні адміністрації наділяються, згідно із законом, правом регулювати ціну на хліб. Водночас Баранівський відзначив, що поки що “такі перегляди” ціни на хліб в Україні не зафіксовані. За його словами, «важливо, щоб ці коливання ціни не були неконтрольованими».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом