Міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Віктор Балога вважає, що у зв'язку із загрозою розповсюдження пташиного грипу потрібно в 5-6 регіонах України міняти характер ведення сільського домогосподарства.
Про це міністр сказав після завершення брифінгу в Секретаріаті Президента, який був присвячений результатам наради у Президента України з проблеми пташиного грипу, повідомляє «УНІАН».
Говорячи про конкретні заходи, які вживатимуться для недопущення розповсюдження пташиного грипу, Балога відзначив, що йдеться про координацію дій всіх міністерств і відомств, про фінансування науки, яка дає практичні результати, про необхідність чіткого визначення «безпечних і «небезпечних» підприємств» в цій сфері.
Що ж до домогосподарств, які тримають птицю, Балога відзначив: «Ми повинні чітко виробити програми, підійти до кожного в селі і сказати: «Друже мій, ти повинен тут вирощувати не птицю, а ти повинен займатися, припустимо, кролівництвом, вівчарством, рибним господарством». На його переконання, “нам потрібно негайно як мінімум в 5-6 регіонах України міняти характер ведення сільського домогосподарства».
Балога пояснив свою позицію: «У нас не повинно там бути птиці, у нас не повинно там бути свиней – тому що свиня також є збудником. Але всі інші... Ми повинні виробити програму і сказати, скільки нам зокрема потрібно кредитів і тому подібне».
За його словами, необхідно розширити географію надання кредитів і дати можливість селянам брати кредити на тих же умовах, на яких їх сьогодні одержують сільгосппідприємства.
«Ми будемо кожному регіону, кожному селу пропонувати – що він повинен робити. Але при одній умові: якщо ми забираємо у нього курей, то ми даємо йому натомість – під гарантію держави – вудку, яка вже набагато ефективніша і технологічно приносить йому прибуток більший, ніж ведення домашнього господарства шляхом птахівництва», - сказав Балога.
За словами керівника МНС, на сьогодні “немає проблем з тим, щоб уряд прийняв відповідну програму і щоб ми її прийняли у Верховній Раді”.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом