День народження стриптизу, початок російсько-японської війни і Берестейський мир.

Сьогодні настає Новий рік за місячним календарем, або Китайський Новий рік, – свято Весни, яке святкується по всій країні протягом трьох днів в кінці зимового сезону. Цього дня виповнюється 113 років стриптизу на сцені, 111 років волейболу і 106 років Кубку Девіса. Кубок Девіса – головний приз переможцю командного чемпіонату з великого тенісу – один з найстаріших і найпрестижніших світових спортивних трофеїв. Крім цього, 211 років тому цього дня турецький порт Хаджи Бей був перейменований в Одесу.

9 лютого 1918 р. уряд УНР підписав Берестейський мир з Німеччиною і Австро-Угорщиною, які визнали незалежність Української Народної республіки і зобов'язалися надати їй військову допомогу в боротьбі з радянськими військами. Із середини лютого 1918 р. почався наступ німецьких і українських військ на територію, захоплену більшовиками. До квітня вся Україна виявилася під їхнім контролем. Однак від самого початку німецька влада почала активно втручатися в українські справи. 29 квітня 1918 р. відбулася сесія Центральної Ради, на якій була ухвалена конституція УНР і був вибраний президент УНР Михайло Грушевський. Однак того ж дня за підтримки німців владу захопив генерал Павло Скоропадський. Центральна Рада перестала існувати.

Свято Весни проходить радісно і урочисто, супроводжується розклеюванням парних паперових написів по обидва боки від входу в будинок, стіни кімнат прикрашають новорічними картинами. В дні свята Весни влаштовують масові виступи: танці левів, танці драконів, хороводи «сухопутних човнів», хід на ходулях.

В Китаї існує ще один календар - сонячний, який ділить рік на двадцять чотири рівні проміжки. Щороку за сонячним календарем визначають поєднання двох елементів - «небесних стовбурів» і «земних гілок».

Православні іменинники: Дмитро, Іван (Іоанн), Петро.

Католицькі іменинники: Апполонія, Кирило.

Цього дня:

1651 Російський цар наказав у всіх церквах співати «в один голос і неквапом», що дало поштовх до виникнення старообрядовості.

1710 Указ Петра I про запровадження в Росії цивільної азбуки.

1795 Найвищим указом турецький порт Хаджи Бей був перейменований в Одесу.

1893 Перший у світі сеанс стриптизу на сцені Мулен Руж під час вечірки, влаштованої паризькими студентами. Під час імпровізованого конкурсу краси модель під сценічним псевдонімом Мона скидає із себе весь одяг. Подальший її арешт і штраф в 100 франків викликали безладдя в столиці Франції.

1895 Американець У. Морган з Массачусетс винайшов волейбол.

1900 Дуайт Девіс заснував нову тенісну нагороду – Кубок Девіса.

1904 Японія оголосила війну Росії.

1918 Підписано Берестейській договір, за яким Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина і Болгарія визнали Україну самостійною державою.

1918 На з'їзді в Харкові проголошено створення Донецько-Криворізької Республіки, очолив її уряд більшовик Артем (Сергєєв).

1932 Ухвалено рішення про створення областей в Україні.

1945 В Східній Пруссії був арештований і засуджений на 8 років таборів командир артилерійської батареї капітан Олександр Солженіцин. Причиною став лист другу, в якому він критикував Сталіна.

1963 Після 18 років тюремного ув’язнення в СРСР був звільнений архієпископ Львівський (будучи главою української уніатської церкви, він був ув'язнений після того, як українська уніатська церква була насильно об'єднана з російською православною церквою).

1984 Помер генеральний секретар ЦК КПРС Юрій Андропов.

1991 Литовська республіка проводить референдум про незалежність, який покаже переважну підтримку виходу із СРСР.

9 лютого народилися:

1441 Алішер Навої (1441 - 1501), узбецький поет, мислитель, державний діяч. Був візиром султана Хусейна Байкари. Протегував ученим, поетам та ін.

1773 Гаррісон Уїльям Р., 9-й президент США

1783 Василь Андрійович Жуковський (1783 - 1852), російський поет і перекладач, один з основоположників російського романтизму.

1826 Костянтин Туровський, український живописець.

1846 Вільгельм Майбах, німецький інженер, спроектував перший «Мерседес».

1874 Всеволод Еміль Мейерхольд, російський режисер, актор і педагог.

1887 Василь Іванович Чапаєв (1887 - 1919), знаменитий радянський воєначальник. Брав участь в боях з уральськими козаками, білочехами і білогвардійцями.

1888 Валентина Костянтинівна Павловська (Орлова)(1888 - 10.04.1947), радянська співачка.

1948 Йосип Миколайович Орджонікідзе (1948, Боржомі Грузинської РСР), заступник прем'єра уряду Москви і керівник департаменту зовнішніх зв'язків. Закінчив Грузинський політехнічний інститут ім. В.І. Леніна, працював інженером-технологом на Тбіліському авіаційному заводі ім. Р. Димитрова, після чого став просуватися по комсомольсько-громадській лінії. З 1976 по 1990 - секретар ЦК ВЛКСМ.

1959 Владимир Басов, актор.

1979 Міна Суварі, актриса.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

783