У справі про вбивство Георгія Гонгадзе, що розглядається в суді, планується допитати 47 осіб, приблизно, половину з них – у закритому режимі. Про це заявив державний обвинувач Володимир Шилов в інтерв'ю газеті «КоммерсантЪ України» від 8 лютого 2006 р. (Сьогодні в Апеляційному суді столиці проходить чергове засідання у справі Гонгадзе в закритому режимі).

За словами обвинувача Шилова, у справі допитуватимуться колеги журналіста, у тому числі, заступник головного редактора газети «Дзеркало тижня» Юлія Мостова і ведуча «Студії 1+1»Людмила Добровольська, передає «УНІАН».

Шилов, пояснюючи закритий режим розгляду справи в суді, заявив: «Один з моментів, чому заборонили відео-зйомку або пряму трансляцію (з зали суду) – не можна допустити, щоб особа, що викликається для з'ясування якихось обставин, дізнавалася про це публічно».

Він підтвердив, що клопотання захисту про допит високопоставлених урядовців, у тому числі екс-президента України Леоніда Кучми «не відхилене, а процедурою встановлено, що до питання про допит цих осіб суд може повернутися».

Шилов «на цій стадії» не бачить необхідності в допиті Кучми: «Для пред'явлення звинувачення виконавцям у цьому немає потреби».

Також кажучи про закритий режим судових засідань, Державний обвинувач заявив: «Ніхто не збирається приховувати саме обставини вбивства. Таємниця в неможливості розкрити форми і методи роботи – як саме відбувається оперативна робота».

Стосовно свідчення підсудного у справі, водія Олександра Поповича, Державний обвинувач пояснив, що у свідченнях було названо декілька осіб, які займалися оперативно-розшуковою діяльністю, яких доведеться ще допитувати. «Він (Попович – ред.) дійсно називав прізвища цих людей, їх посади. Потім у його свідченнях були дані про те, які використовуються методи конспірації», - сказав Шилов.

Він також заявив, що, згідно з законодавством, представники вдови журналіста Мирослави Гонгадзе не «знайомі з документами (справи), які дійсно містять держтаємницю. Вони не мають допуску».

Коментуючи зауваження газети, що «по ходу процесу виникає стійке враження, що інтереси державного звинувачення співпадають з інтересами підсудних», Шилов сказав: «Якщо подивитися законодавство, то на першому місці стоїть захист прав і інтересів громадянина, учасника процесу, і лише на другому – обов'язки по встановленню обставин справи. Крім того, всі учасники в процесі рівні. І на них на всіх покладається обов'язок суворо діяти в рамках закону, незалежно від того, підсудний це, потерпілий чи свідок. У нас дійсно у справі проходить значна кількість свідків, які вимагають більшого захисту, ніж підсудні й інші учасники процесу».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

438