Розвиток шести секторів: індустріального, фінансового, високих технологій, АПК і енергетики, а також малого та середнього бізнесу є пріоритетними для України, проте багато з них вимагають залучення великих обсягів іноземних інвестицій. Таку думку висловив журналістам міністр економіки України Арсеній Яценюк на інвестиційній конференції в Києві.
" Якщо я вам скажу, що базова галузь для України - авіабудування або космос, я матиму рацію, але не дуже, оскільки Україна не в змозі самостійно осилити ці галузі без, умовно кажучи, Airbus або Boeing, без Бразилії, США, Євросоюзу" -- сказав він.
" Перший блок пріоритетів України полягає у високотехнологічних галузях, реалізація яких неможлива без спільної роботи з більш просунутими економіками світу . Це може бути ЄС, США, Китай", - додав міністр.
Вказуючи на індустріальний сектор, він підкреслив, що він також залишається пріоритетом для країни. "Тут наша позиція - треба зберегти поняття національного інвестора в цьому секторі", - заявив Яценюк, передає «Інтерфакс-Україна».
За його словами, необхідно дуже жорстко відстежувати зовнішню кон'юнктуру, оскільки повна залежність металургійного і хімічного секторів від зовнішнього сектора викликає досить високий ступінь ризиків.
" Металургія і хімія - основні експортні продукти на найближче десятиріччя. І тут завдання держави забезпечити цінову стабільність на енергоресурси для цього сектора. Я думаю , що це питання буде остаточно вирішене на засіданні уряду, я дуже сподіваюся ", - сказав міністр.
Характеризуючи АПК країни, він відзначив його унікальність. "При надзвичайно низькому рівні дотацій українська продукція АПК все ще конкурентноздатна , навіть на російському ринку", - пояснив Яценюк.
За його словами, в цьому секторі також треба уважно стежити за зовнішньою кон'юнктурою, зберігати низьку собівартість українського села для розвитку експортних поставок зернових, насіння соняшнику, а також збільшувати експорт продуктів їх переробки.
" Четвертий дуже важливий сектор - це енергетичний сектор. В Україні досить унікальний момент, коли країна має велику нагоду з виробництва електроенергії, величезні запаси вугілля і просто величезні нерозвідані запаси", - продовжив опис пріоритетних секторів міністр.
На його думку, щоб правильно відбудувати ринок енергоресурсів, необхідно включити питання експорту електроенергії, перш за все до Європи, а також поставити крапку в питаннях ліцензування розвідки і видобутку корисних копалин, для чого уряд вже затвердив процедуру аукціонів.
" І, знову ж таки, без великих іноземних компаній, які зможуть бурити дірки за великі гроші і в цих дірках щось знаходити , навряд чи ми зможемо прийти до такого поняття, як енергозалежність", - підкреслив Яценюк.
З урахуванням аудиторії він не став розвивати тему розвитку малого і середнього бізнесу, лише відзначивши її наявність у списку пріоритетів, а виділив ще й фінансовий сектор.
" У більшості своїй фінансовий сектор вже скуплений. Те, що ще не куплене, буде куплене. І це той перший корабель, який, як правило, припливає в країну і за ним вже пливуть маленькі човники у вигляді окремих інвесторів", - заявив міністр.
Раніше ForUm повідомляв, що міністр економіки України Арсеній Яценюк закликає інвесторів не чекати результатів парламентських виборів у березні 2006 року, а інвестувати в українську економіку. Таку заяву він зробив, виступаючи сьомого лютого 2006 року на другій щорічній конференції інвесторів "Шлях до процвітання".
"Вибори в Україні тривають безкінечно, а гроші заробляти треба завжди. Тому я б радив вам не чекати результатів виборів, а орієнтуватися на ті активи, які поки відносно дешево продаються в цій країні", - підкреслив міністр.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом