Єврокомісія попередила Іран, що бойкот данських продуктів або розрив торговельних контрактів з європейськими країнами приведе до подальшого погіршення "і без того прохолодних відносин". Про це заявив офіційний представник Єврокомісії Йоханнес Лайтенбергер.
"Бойкот данських продуктів - це за визначенням заборона європейських товарів, яка шкодить економічним інтересам всіх зацікавлених сторін", - сказав він.
Єврокомісія наразі з'ясовує наміри іранського керівництва, після заяви президента Ірану про те, що Ісламська республіка має почати бойкотувати данські товари у відповідь на публікацію в датських газетах карикатур на пророка Мухаммеда.
Нагадаємо, що у відповідь на публікацію однієї з данських газет карикатур на пророка Мухаммеда Іран тимчасово припинив торговельні відносини з Данією.
" Всі перемовини і угоди в галузі торгівлі з Данією тимчасово припинені", - сказав міністр торгівлі Ірану Масуд Мір-Каземі, виступаючи по телебаченню в понеділок. Він також оголосив про ануляцію підписаних або підготовлених до підписання торговельних угод.
" Виїзд комерційних делегацій Ірану в Данію або приїзд данських торговельних делегацій буде тимчасово припинений до нового наказу", - сказав міністр. Він додав, що судна, зареєстровані в Данії і які прибувають в іранські порти, мають заплатити за в'їзд підвищене мито.
Товарообіг між Іраном і Данією, за інформацією іранського агентства IRNA, становить 280 млн доларів США. З них лише незначна частина (близько 4 млн) припадає на частку іранського експорту.
Іранський уряд також створив комітет з перегляду і можливої ануляції торговельних операцій з країнами, в яких були опубліковані карикатури (Данія, Норвегія, Швеція і ін.).
Як відзначає Bloomberg, бойкот данських товарів в Ірані може сприятливо позначитися на діяльності таких компаній, як новозеландська Fonterra (найбільший у світі експортер масломолочних продуктів, виробник масла Anchor) і французька Lactalis (найбільший в Європі виробник сиру).
З багатьох магазинів на Близькому Сході ритейлери вже прибрали данські продукти, так що попит на альтернативні товари найближчим часом зростатиме, вважає агентство. Про збільшення замовлень вже повідомили в компанії Irish Food Board.
У Fonterra ситуацію не коментують, тоді як Lactalis заявляє про те, що за первинним збільшенням попиту на сир President пішло зниження, викликане публікацією гучних карикатур у французьких ЗМІ.
Представник ірландської Fairfield Foods заявив про те, що замовлення на продукцію подвоїлися з моменту введення бойкоту, передає РІА "Новини" .
За попередніми даними, в 2004 році товарообіг, включаючи інженерно-технічні послуги, між Іраном і ЄС склав близько 23,4 млрд доларів. Імпорт європейських країн з Ірану зріс на 6% і склав близько 9,1 млрд доларів. На частку Німеччини, Франції і Італії припадає 77% всього експорту Євросоюзу до Ірану, ці ж країни є основними європейськими економічними партнерами Ірану.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом