Україна хоче зробити Німеччину своїм стратегічним партнером. Про це заявив в інтерв'ю журналістам радник Посольства України в Німеччині з зовнішньополітичних питань Олексій Макєєв під час візиту в країну Міністра закордонних справ України.

Макєєв запевнив, що наразі з німецької сторони звучать конкретні, прагматичні пропозиції з приводу допомоги в розвитку двосторонніх відносин, у проведенні в Україні демократичних реформ, а також реформ в економічному секторі. «Після «помаранчевої революції» німці більше не сприймають нас як чужих в Європі», - сказав радник.

«Зараз ми з німецькою стороною намагаємося абсолютно по-новому будувати наш діалог. Наші відносини відповідно до наших бажань і відповідно до розуміння німців мають спрямовуватися на європейську перспективу. Ми працюємо над тим, щоб фраза дипломата «Ми зацікавлені в розвитку двосторонніх відносин між Україною і Німеччиною» позитивно відрізнялася від такої ж фрази, яка торкається будь-якої іншої країни», - сказав Макєєв.

Україні потрібен сильний партнер у Європі. Цим партнером може стати Німеччина, яка традиційно вважається локомотивом європейської інтеграції. «Ми сподіваємося, що наша міжнародна діяльність, наші проекти, в першу чергу, на регіональному рівні, будуть цікаві Німеччині», - додав Макєєв.

Великі політичні партії Німеччини визначили, що разом з підтримкою демократичних процесів в Україні допоможуть нашій країні знайти своє місце в Європі. «Для традиційно консервативних німців це достатньо чіткий сигнал на нашу адресу», - вважає Макєєв. За його словами, німці досить позитивно ставляться до перспективи членства України в ЄС, передає «ЛІГА».

Заступник керівника торговельно-економічної місії у складі Посольства України в Німеччині В’ячеслав Медведєв повідомив журналістам, що за обсягами торгових операцій з Україною Німеччина посідає друге місце після Росії. Обсяги експортних поставок з України до Німеччини в 2004 році склали 5,8% від загального обсягу експорту. Імпортні надходження з Німеччини до України склали 9,4%. Серед країн Європи ФРН займає перше місце за обсягами торгівлі з Україною.

Експорт з України до Німеччини в 2004 році досяг $1210,1 млн., а за 11 місяців 2005 року - $1203,8 млн. Імпорт з Німеччини до України в 2004 році склав $3700,5 млн., а за 11 місяців 2005 року - $4104,7 млн. Минулого року зростання імпорту відбулося в основному за рахунок товарів, що мають інвестиційний, а не споживацький характер. Їх питома вага в загальній структурі імпорту склала близько 40%.

Обсяг прямих інвестицій з ФРН до України на 1 жовтня 2005 року склав $628,2 млн., тобто 6,6% від усіх прямих інвестицій до України. За обсягом прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку України, Німеччина посідає п'яте місце серед країн світу (після Кіпру, США, Великобританії, Віргінських островів).

В Україні діють 1116 суб'єктів господарської діяльності з німецьким капіталом. За станом на жовтень Україна інвестувала до Німеччини $371,32 тис., що становить 0,2% від загального обсягу українських інвестицій за кордон. У Німеччині працюють 6 суб'єктів господарської діяльності з українським капіталом.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

407