Цього року на переоснащення закладів охорони здоров'я в сільській місцевості з держбюджету буде виділено 250 млн. грн.

Як повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров'я України, про це сказав міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко, виступаючи на засіданні підсумкової колегії МОЗ АР Крим.

У своєму виступі Поляченко відзначив, що сьогодні все медичне співтовариство обговорює Національний план дій на користь здоров'я українського народу. Урядом визначені етапи подальшого розвитку медичної галузі, в першу чергу - цей розвиток сільської медицини, боротьба з онкологічними захворюваннями, туберкульозом і ВІЛ/СНІДом, охорона здоров'я матерів і дітей. Щодо боротьби з онкологічними захворюваннями, то сьогодні група фахівців вже працює у Франції з метою вивчення досвіду створення Національного інституту боротьби з раком в Україні.

Аналізуючи досягнення і проблеми системи охорони здоров'я Криму, Поляченко зокрема відзначив, що в республіці, як і в Україні в цілому, демографічна ситуація несприятлива: смертність в 1,7 рази перевищує народжуваність, природний приріст населення негативний і погіршується, велика смертність від серцево-судинних захворювань і ін. Особливістю Криму є те, що через цю здравницю проходить величезна кількість хворих на туберкульоз з інших регіонів, а, отже, в результаті - тенденція до погіршення стану в останні три роки, особливо в селах. Стосовно ВІЛ/СНІД то темпи зростання захворюваності ВІЛ у Криму в 2005 році знизилися на 30%. Проте необхідно негайно створити в Ялті і Феодосії центри анонімного обстеження, передає «УНІАН».

За його словами, захворюваність і розповсюдженість злоякісних новоутворень в Криму істотно вища, ніж в середньому по Україні, особливо серед сільських жителів. Тому, не чекаючи державних програм, необхідно приділити особливу увагу питанням онкології і фтизіатрії з акцентом на сільське населення.

Поляченко також відзначив, що 30 січня МОЗ відданий наказ «Про проведення дня здоров'я сільського населення», згідно з яким протягом березня-квітня буде охоплена профоглядами максимальна кількість селян.

За словами міністра, на матеріально-технічне переоснащення закладів охорони здоров'я в сільській місцевості (йдеться про ФАП, лікарських амбулаторіях і ЦРБ) в бюджеті 2006 року закладено 250 млн. грн. (в 2005 р. – 58 млн.), з них 210 тис. грн. - на обладнання і 40 тис. грн. – на автомобілі. Ці гроші будуть надані місцевим бюджетам у вигляді субвенцій. Адже, відзначив Поляченко, місцевій владі легше, ніж Міністерству визначити, що саме потрібне конкретному ФАПу або сільській амбулаторії.

На думку міністра, для успішного розвитку медичної галузі в республіці необхідно провести оптимізацію кадрових і матеріальних ресурсів, їх переорієнтацію на першу медико-санітарну допомогу, оптимізувати інфраструктуру сільської медицини (реорганізація ФАП і дільничних лікарень у сільські лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини), здійснити переоснащення закладів охорони здоров'я, які надають медичну допомогу сільському населенню, дітям і матерям, забезпечити впровадження в лікувально-профілактичних закладах адаптованої ДОТС-стратегії як головного напряму програми боротьби з туберкульозом і ін.

Поляченко передав для сільських амбулаторій і ФАП у Криму 13 комплектів обладнання, діагностичні комплекси (2 – «кардіо» і 2 «тредекс») – для діагностики серцево-судинних захворювань.

Завтра в рамках робочої поїздки до Криму Поляченко відвідає санаторій «Алуштинський» (м. Алушта), де перебувають діти з м. Алчевська Луганської області, і населені пункти, де були зареєстровані спалахи пташиного грипу серед птахів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

415