Сьогодні, 7 лютого 2006 року, вперше після введення з 20 січня ц. р. заборони на ввезення продукції тваринного походження з України до Росії, міністру аграрної політики України Олександру Баранівському вдалося поспілкуватися з міністром сільського господарства РФ Олексієм Гордєєвим.

Як повідомили ForUm’у у прес-службі Мінагрополітики України, обговорено ситуацію, яка склалася в зв'язку із введенням ембарго Росією на продукцію з України. Олександр Баранівський запропонував своєму колезі негайно зустрітися для з'ясування подробиць економічного конфлікту, який, на його переконання, виник несподівано і безпідставно.

Олексій Гордєєв заявив, що така зустріч обов'язково відбудеться, але для цього потрібні певні напрацювання відповідних служб. Олексій Васильович посилається на те, що він був у відпустці і поки-що не володіє повною інформацією. Він запропонував продовжити контакт у телефонному режимі і в найближчий четвер, 9 лютого, домовитися про час і місце зустрічі.

Раніше ForUm повідомляв, що в п'ятницю 27 січня радник Президента України Володимир Горбулін повідомив, що Україна готова погодитися з пропозиціями РФ щодо посилення ветеринарного контролю за поставками м'яса.

«Я сподіваюся, що переговори, які почалися в Москві 23 січня, будуть продовжені 1 лютого. Росія внесла свої пропозиції щодо посилення ветеринарного контролю, і ми готові з ними погодитися», - сказав він.

В той же час Горбулін заявив, що вважає заборону на ввезення українського м'яса політичною. «І м'ясомолочна продукція, і труби великого діаметру - думаю, тут присутній політичний колорит. Дай Бог, щоб газова війна не тривала до 26 березня (до парламентських виборів). Можуть виникнути й інші війни, пов'язані з поставкою палива для атомних електростанцій або сирої нафти», - сказав радник Ющенка.

Росія заборонила з 30 грудня 2005 року ввезення продукції тваринництва, що проходить транзитом через Україну. З 1 січня 2006 року введені обмеження на ввезення всіх видів сирих м'ясних напівфабрикатів, а з 20 січня Росія ввела заборону на ввезення продукції тваринництва з України.

Заборона на поставки тваринницької продукції діятиме до надання повних гарантій виконання ветеринарних і санітарних вимог Російської Федерації і підписання з українською ветеринарною службою протоколу про ветеринарний контроль при поставках цієї продукції.

Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров визнав, що з України до Росії поступало неякісне і контрабандне м'ясо. За словами Єханурова, такі випадки відзначалися і раніше. «Але це були прості технічні питання», - відзначив він.

Нагадуємо також, що Україна звернулася в Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) і має намір звернутися до Всесвітньої торгової організації (ВТО) з проханням сприяти в рішенні питання поставок української продукції тваринництва до Російської Федерації.

Про це 30 січня 2006 року повідомив Міністр аграрної політики Олександр Баранівський. За його словами, Мінагрополітики вже направило лист генеральному директору МЕБ Бернару Валла, в якому просить посприяти в рішенні питання поставок українських товарів тваринного походження до РФ.

Крім того, спільно з Міністерством економіки планується підготувати і направити відповідні документи до ВТО.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

371