Заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін заявив, що РФ має намір вирішувати в конструктивному ключі неврегульовані питання перебування Чорноморського флоту на території України.

Про це він сказав в інтерв'ю російській газеті «Час новин», опублікованому сьогодні, повідомляє «УНІАН».

За словами Карасіна, "Росія зацікавлена в добросусідських відносинах з Україною на основі взаємного урахування інтересів і поваги. Це, звичайно, передбачає дотримання раніше досягнутих домовленостей". Він нагадав, що 14 лютого пройде перше за три роки засідання міжурядової підкомісії з конкретних питань перебування російського Чорноморського флоту в Україні. Карасін наголосив, що «базові угоди по Чорноморському флоту 1997 року непорушні: флот залишається в Севастополі до 2017 року». При цьому він відзначив, що «вирішувати неврегульовані питання ми маємо намір в конструктивному ключі, щоб військові моряки і їх сім'ї почувалися комфортно, а перебування флоту в Україні сприяло стабільності і безпеці в регіоні, зміцненню російсько-українських відносин. Одне з основних завдань зараз - зняти емоційне навантаження з цього комплексу питань. Сподіваюся, це вдасться».

На питання, чи зняті розбіжності з Києвом по прикордонному розмежуванню в Азово-Керченському регіоні і розділу власності колишнього СРСР, Карасін повідомив, що «між Росією і Україною діє Договір про російсько-український державний кордон, який визначив, що кордон проходить від точки стику державних кордонів Росії, України і Білорусі до точки, розміщеної на березі Таганрозької затоки».

За його словами, черговий раунд переговорів по Керченській протоці пройде в середині лютого в Києві. «Ми розраховуємо налагодити якнайтіснішу співпрацю в регіоні в таких життєво важливих сферах, як судноплавство, рибальство, охорона навколишнього середовища, навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавання», - сказав Карасін.

Водночас він наголосив, що «питання, що стосується власності, не зовсім точне. Про розподіл закордонної власності колишнього СРСР не йдеться. Власником нерухомого союзного майна за кордоном є тільки Росія як держава - продовжувач СРСР. Інтереси ж України нам відомі, і ми обговорюємо ці питання».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

337