Допомога США Україні в 2007 році складе 85 мільйонів доларів. Про це повідомляється в супровідній довідці до проекту бюджету.
Зокрема наголошується, що Україна залишається найважливішим стратегічним партнером і одним з найголовніших партнерів США в Іраку.
Крім того, успіх демократичних реформ в Україні американці вважають головною руховою силою всього регіону.
Гроші США будуть направлені на розвиток демократії, розвиток економічних реформ і будівництво укриття третього енергоблоку ЧАЕС, передає «5 канал».
Також повідомляється, що Грузія і Росія отримають по 58 мільйонів.
Найменшу суму – п'ять мільйонів – отримає Туркменістан.
Крім вказаної цільової допомоги, додаткове фінансування Україна може отримати із спеціальних гуманітарних програм і міжнародних фондів, що фінансуються Вашингтоном.
Раніше ForUm повідомляв, що Міністр економіки України Арсеній Яценюк закликає інвесторів не чекати результатів виборів до парламенту в березні 2006 року, а інвестувати в українську економіку. Таку заяву він зробив, виступаючи на другій щорічній конференції інвесторів "Шлях до процвітання".
"Вибори в Україні продовжуються нескінченно, а гроші заробляти треба завжди. Тому я б радив вам не чекати результатів виборів, а орієнтуватися на ті активи, які поки відносно дешево продаються в цій країні", - підкреслив міністр.
Нагадуємо також, що Україна сподівається на надання статусу країни з ринковою економікою з боку США 16 лютого, повідомив заступник міністра закордонних справ України Володимир Хандогий у Києві.
"Залишається невиконаною позиція щодо надання Україні статусу країни з ринковою економікою з боку США. Але тут ми чекаємо найближчим часом рішення. Цього рішення ми чекаємо 16 лютого. Сподіватимемося, що все-таки це питання буде вирішене", - підкреслив Хандогий.
В той же час він відзначив, що дата 16 лютого не є офіційною, оскільки вона не затверджена ні в яких документах. Заступник глави МЗС підкреслив, що рішення про надання ринкового статусу Україні з боку США є швидше технічним питанням, оскільки політичне рішення вже є.
Хандогий також виразив упевненість в тому, що створення спільного українсько-російського підприємства між НАК "Нафтогаз Україна" і "РосУкрЕнерго" не вплине негативно на розвиток українсько-американських двосторонніх відносин.
Чи "позначиться це (створення СП – ред.) на подальших наших відносинах з США? Я думаю, що ні. Я не передбачаю ніяких ускладнень наших двосторонніх відносин через цю тему", - додав Хандогий, відповідаючи на запитання про заяву заступника держсекретаря США Деніеля Фріда з цього питання.
Крім того, Хандогий підкреслив, що під час переговорів з Фрідом, американській стороні була надана інформація про створення спільного підприємства.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом